Італійським депутатам показали фільм про Марківа
У парламенті Італії презентували вільм "Неправильне місце" (The wrong place). Він присвячений розслідуванню справи нацгвардійця Віталія Марківа, якого засудили на 24 роки за вбивство італійського журналіста на Донбасі.
Авторами фільму виступили 3 незалежних італійських репортера і український журналіст Ольга Токарюк. На створення стрічки пішло 8 місяців, включаючи детальний аналіз місцевості, на який пішло більше 100 годин, передає Радіо Свобода.
"Ми взяли до рук матеріали обвинувачення і хотіли перевірити, чи дійсно розвиток подій 24 травня 2014 року був таким, як його представили під час процесу", - сказав режисер стрічки, журналіст з досвідом роботи у військових зонах Крістіано Тінацці.
Журналісти провели своє розслідування, опитали очевидців трагедії, які не були допитані італійськими слідчими і не брали участь у судовому процесі. Деталі розповіли таксист, який привіз загиблого репортера на місце, і молодий чоловік, який опинився поруч з місцем вбивства.
Коментаторами у фільмі також виступили військові експерти. За їх словами, дальність стрільби автомата АК-74, який був у Марківа, фізично не дозволила б йому вбити Рокеллі. На зброї не було оптичного прицілу, а відстань між Марківим і Рокеллі було понад 1,5 км.
"Наша мета – довідатися правду, що сталося з нашими колегами, повернути таким чином гідність загиблим, але разом із тим несправедливо, щоб за це відповідав якийсь цап-відбувайло", - підкреслив Тинацци.
У той же час, за його словами, фільм не є повністю збалансованим, оскільки адвокати сторони обвинувачення відмовилися брати участь в зйомках і давати будь-які коментарі.
Правозахисник Антоніо Станґо, який був присутній на презентації, заявив про важливість незалежного журналістського розслідування, оскільки судовий процес над Марківим проходив під тиском російських фейків і дезінформації в італійській пресі.
Станґо також підкреслив, що фільм не є спробою тиску на суд. Журналісти просто намагалися детально поглянути на факти, які під час судового процесу були змішані з дезінформацією і, можливо, вплинули на рішення присяжних.