На олігархів успішно полює Louis Vuitton
Випадком з «віденським вигнанцем», який попався на віттонівських сумках, США у черговий раз довели, що у них довгі руки. І добра пам’ять
Кольца и браслеты,
Шляпки и жакеты
Разве я тебе не покупал?.. (с)
Австрійський журнал Format, чию статтю «Свобода для олігарха» так спритно переклали «Українські новини», схоже, надовго закарбує у пам’яті народній образ українського друга Путіна із мішком жіночих спідниць та елітних сумок. Якщо вірити Format-у,Фірташ «погорів» саме на шопінгу у віденському бутіку LouisVuitton, де олігарх, накупивши у квітні 2014 року «спідниць, сумок та ювелірних прикрас» на 75 510 євро («помірної суми для пана Фірташа», зазначає австрійське видання), вирішив розрахуватися карткою своєї компанії ScythianConsulting.
Далі події розвивалися дуже швидко. Банк BAWAG PSK, у якому обслуговується LouisVuitton, не гаючи часу, «стуканув» своїм господарям – американським фондам Cerberus и GoldenTree – а заразом і ФБР. Який – сюрприз! – давно вже спостерігає за особами з Росії та України, які мають можливість шопінгувати у LouisVuitton та подібних пафосних місцях, йдеться у статті сайту ПІК.
Отже, газовому олігарху і приятелю Путіна пришили спробу відмивання грошей через одну з своїх закордонних компаній. Гроші, щоправда, суд потім визнав легальними, однак добрий початок – половина справи: одночасно з обвинуваченням, що висунув BAWAG, ФБР швидко вставило свої п’ять копійок щодо підкупу Фірташем індійських чиновників з метою накласти лапу на розробку тамтешніх родовищ ільменіта. Подальші події вже становили загальновідому частину айсбергу: Фірташ був заарештований, потім випущений під заставу у 125 млн євро (який, до речі, заплатив за нього колега-олігарх, росіянин Василь Анісімов), а тепер чекає 30 квітня, коли у Віденському земельному суді буде розглядатися справа про його екстрадицію до США.
У свою черги, австрійські експерти, як пише Format, передрікають, що Відень Фірташа Вашингтону навряд чи віддасть. У тому числі і через те, що в Австрії у Фірташа давно вже є чимало добрих друзів – зокрема у особі колишнього віце-канцлера Міхаеля Шпінделеггера, який нині займає посаду голови фірташівського «Агентства модернізації України». З іншого боку, американці не дуже розщедрилися на додаткові докази провини Фірташа, та й саме обґрунтування, яким тут боком Штати до індійських пригод Фірташа (офіційний привід: Фірташ та його подільники листувалися з поштових аккаунтів на серверах, що розташовані на території США), може справедливо здатися висмоктаним навіть не з пальця.
Однак обґрунтування тут, очевидно, не головне. Врешті-решт, АльКапоне офіційно теж не за мафіозну діяльність сів. Посадити Фірташа – означає передати непоганий привіт його доброму другу Роттенбергу (який конфіскації американських активів партнера може й не пережити), а заразом і не менш доброму другу Путіну. Вдасться це чи ні, покаже час, але весь цей скандал, що його підняло австрійське видання, вже зараз може мати анекдотичний результат. Якщо LouisVuittonта його колеги дійсно «стукають» на клієнтів з Росії та України, то багато хто з наших політиків може різко розлюбити елітні шмотки та шопінг у пафосних бутіках. Бо ж береженого бог береже. І хто його зна, можливо, ми ще побачимо Бойка та Льовочкіна, які скупляються на Троєщинському ринку.А що, дешево і сердито – і до народу ближче, і жодне ФБР не підкопається…
- See more at: http://www.pic.com.ua/louis-vuitton-na-stezhtsi-vijny-hto-nastupnyj-pislya-firtasha.html#sthash.oQ4XMwxO.dpuf