Тайвань назвав дату можливого вторгнення Китаю

Фото: bloomberg.com
Тайвань у ході своїх щорічних військових навчань позначив 2027-й як рік, в якому може статися вторгнення армії Китайської народної республіки. Про це пише Bloomberg.
Дата була вказана у документі, опублікованому 18 березня для інформування тайванських законодавців про майбутні навчання. На них відпрацьовуватиметься відповідь на можливу атаку китайської армії.
Автори публікації зазначили, що у загальнодоступних документах, які містять плани попередніх масштабних військових навчань за останні 10 років, не згадується рік, коли могло б статися вторгнення.
Позначення 2027 року як дати потенційної атаки з боку КНР може бути способом подолати протиріччя у парламенті Тайваню, де опозиційні партії заперечують деякі плани військових видатків, заявив директор правозахисної групи Formosa Defense Vision Джек Чен.
На його думку, це може змусити опозицію у парламенті відчути, що збільшення військового бюджету є нагальною потребою.
У жовтні 2024 року голова КНР Сі Цзіньпін закликав військових "всебічно посилити підготовку до війни та забезпечити військам надійну бойову готовність". У грудні 2024 року Китай оголосив про "серйозне невдоволення" США через постачання американцями зброї Тайваню.
Вашингтон офіційно підтримує принцип "одного Китаю", однак американська влада вважає статус острова неврегульованим і обіцяє йому захист у разі спроби КНР відновити над ним контроль силовим шляхом.
Після поразки в громадянській війні у 1949 році прихильники націоналістичної партії, яка правила Китаєм, Гоміньдан втікли на Тайвань, відмовилися визнавати легітимність уряду комуністів і оголосили себе єдиною законною владою по обидва боки Тайванської протоки.
Перший час такої ж думки дотримувалася і більшість світової спільноти, і саме Китайська Республіка мала місце в ООН.
Однак у 1971 році право представництва в ООН перейшло до комуністичного материкового Китаю, і в наступні роки міжнародна підтримка уряду Гоміньдану поступово ослабла. Пекін вважає уряд на Тайвані сепаратистським, а сам острів своєю провінцією.
BAGNET нагадує, у грудні Китай спустив на воду найбільший у світі десантний корабель.
Підготував: Сергій Дага