23:16 / 18.03.2025 Мир

Через Трампа можуть бути знищеними докази розслідувань про викрадення українських дітей росіянами

Адміністрація Дональда Трампа припинила фінансування ініціативи США, яка документувала воєнні злочини Росії, включаючи масову депортацію українських дітей, повідомляє The Washington Post.

Зазначається, що це рішення викликало занепокоєння серед дослідників і правозахисників, оскільки воно може ускладнити притягнення російських посадовців до відповідальності та перешкодити поверненню зниклих дітей.

Програма, яку координував дослідницький центр Єльського університету, втратила доступ до важливих доказів, зокрема супутникових знімків та біометричних даних про місцеперебування 35 000 українських дітей.

Щобільше, існують побоювання, що база даних могла бути знищена або передана в ненадійні руки, що поставить під сумнів її використання в міжнародних судах.

Законодавці США висловили глибоке занепокоєння, закликаючи адміністрацію Трампа повернути фінансування та зберегти цінні докази.

Водночас Білий дім ухиляється від прямих відповідей щодо долі зібраних даних.

Підготувала: Ніна Петрович

ТЭГИ: