Китайці висадили 3000 км лісів і оточили ними пустелю
Фото: Китайці створили "Зелений пояс"
Влада тоталітарного Китаю оголосила про завершення облаштування "Зеленого поясу" - лісосмуги з різних порід дерев - довкола найбільшої на території країни пустелі Такла-Макан. Про це повідомляє South China Morning Post.
Розташована в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, де відбувається цілеспрямований геноцид уйгурів, друга за величиною рухлива піщана пустеля у світі Такла-Макан – одна з найнебезпечніших, її нерідко називають Морем смерті. Площа її пісків сягає 300 тис. кв. км, що приблизно дорівнює території Німеччини.
Протяжність штучної лісосмуги навколо неї сягає 3 тисяч кілометрів. На всі роботи з її створення у Китаю пішло 46 років, а в процесі задіяно майже 600 тис. людей.
Загалом засаджено деревами та чагарниками понад 30 млн га. Озеленювачі використовували саксаул, краснотал, а також закавказьку тополю, яка добре розростається на засолених ґрунтах пустель, створюючи стіну, що захищає від вітрів та ерозії.
Завдяки цьому проєкту території в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, зайняті лісами, тепер становлять 25%, тоді як у 1949 році їх було близько 10%.
Далі планується збільшувати ширину "Зеленого поясу", розширювати водні простори у прилеглих до пустелі районах, садити додаткові лісосмуги для захисту посівних земель та садів.
Тим часом зараз 26,8% території КНР, як і раніше, належить до категорії пустель. За останні десять років їхня площа скоротилася лише на 0,4%.
Підготував: Сергій Дага