15:47 / 30.12.2024 Мир

Як люксові бренди оминають санкції та постачають продукцію до рф, – розслідування FT

Видання Financial Times провело розслідування та з'ясувало, як люксові бренди оминають санкції, відправляючи до росії продукцію за заниженою ціною.

У 2022 році Євросоюз офіційно заборонив ввозити до росії товари дорожчі за 300 євро. Але бренди все одно потрапляють на російські прилавки, констатував FT.

З початку 2024 року латвійські митники не пропустили до росії майже 60 партій з предметами розкоші. Вони розповіли FT, що ціна на багато товарів у деклараціях була штучно занижена.

Так, італійський бренд чоловічого одягу Canali поставив у митних документах ціну 300 євро майже на всі одиниці товару.

Причому в 2021 році ціни для гуртових продавців були вдвічі вищими - майже 600 євро за костюм.

У розпорядженні FT опинилися ще й документи Canali для ввезення продукції до Індії (у них ціни залишилися без змін). Компанія категорично заперечує будь-які послаблення для російського ринку.

Згідно зі звітом консалтингової компанії IBC Real Estate, майже половина великих західних брендів, які були присутні в росії на початку 2020 року, досі можна легально купити в країні.

Як заявила керівниця департаменту досліджень та аналітики Катерина Ногай, деякі бренди не цілеспрямовано занижують ціни для росії, а випускають спеціальні колекції за тією ціною, що відповідає митним правилам.

Крім того, торгівля активно йде і через інші країни, які жодних обмежень щодо росії не запроваджували.

Наприклад, у вересні китайський реселер відправив з Дубаю до росії майже 300 сумок Bottega Veneta, кожна з яких коштує $1800.

Активно працюють і європейські баєри, чоловік з Італії на ім'я Михайло поділився з FT тим, що кожного тижня відправляє до росії від 10 до 20 посилок, наповнених дорогими сумками та одягом.

На комісійних він заробляє майже 6000 євро на тиждень. Причому всі продавці чудово розуміють, куди потім вирушають люксові товари.

"Італійцям все одно. Їм важливо продати продукт, а те, що відбувається з ним пізніше - це вже наша справа", - прокоментував Михайло.

Спікер FT розповів, що нова політика експортного контролю в росії, по суті, вплинула лише на середній клас, який і раніше нечасто купував предмети розкоші, а зараз зовсім перестав.

Підготував: Сергій Дага