Китай вперше за 46 років підвищить пенсійний вік
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Китай вперше з 1970-х років підвищить пенсійний вік. Всекитайські збори народних представників оголосили про поступове підвищення пенсійного віку. Про це повідомило агентство "Сіньхуа".
Нинішні норми були запроваджені у 1950-ті та уточнені у 1970-ті. Зараз вік виходу на пенсію в Китаї - один з найнижчих у світі: 60 років для чоловіків та 50 чи 55 для жінок (залежно від того, займаються вони фізичною чи офісною роботою).
Тепер цей вік поступово підвищать до 63 років для чоловіків та 55-58 років для жінок. Крім того, з 2030 року передбачається підвищити мінімальний стаж роботи, необхідний для отримання пенсії, з 15 до 20 років.
У Китаї діє досить складна система пенсій. У Піднебесній існує державна пенсійна система, добровільні пенсійні відрахування для працівників та приватні пенсійні фонди. Пенсія дуже сильно відрізняється залежно від регіону країни, а також різниться у городян та сільських мешканців.
Крім того, люди, які мешкають не за місцем постійної реєстрації, можуть взагалі не отримувати пенсії. На початку 1990-х пенсії у Китаї були передбачені лише для працівників державного сектору, потім вони поширилися на інші категорії населення, у тому числі на мешканців сільських районів, де пенсійні виплати запровадили особливо пізно.
За деякими підрахунками, якщо середня пенсія у містах становить $450-500, а у таких містах, як Пекін та Шанхай, - майже $850, то багато селян отримують лише базову пенсію у розмірі $25-30.
Середня тривалість життя в Китаї зросла з 44 років у 1960 році до 78,6 року у 2023-му. При цьому все частіше говорять про старіння населення країни, а 2022 року населення вперше за 60 років скоротилося.
Раніше BAGNET повідомляв, що у вересні Китай заборонив іноземцям усиновлювати дітей.
Підготував: Сергій Дага