13:34 / 10.09.2024 Мир

Німеччина запровадила прикордонний контроль на сухопутних кордонах

Фото: Німецькі поліцейські

З 16 вересня на всіх сухопутних кордонах Німеччини буде запроваджено контроль у рамках посилення міграційної політики. Про це оголосило Міністерство внутрішніх справ ФРН.

Контроль на кордонах з Францією, Люксембургом, Нідерландами, Бельгією та Данією буде запроваджено на півроку. Цей захід включатиме стаціонарні та мобільні поліцейські пости, а також можливість відмови у в'їзді.

При цьому на кордонах з Польщею, Чехією, Австрією та Швейцарією з жовтня 2023 року вже діють перевірки, які дозволяють відмовляти у в'їзді.

За словами міністра внутрішніх справ Ненсі Фезер, контроль на кордонах має забезпечити захист від таких загроз, як ісламський тероризм та злочинність. Крім того, при ухваленні рішення враховувалося загальне навантаження на Німеччину, особливо з урахуванням обмежених можливостей для розміщення та інтеграції 1,2 мільйона біженців з України та прохачів притулків з інших країн.

Глава МЗС Німеччини вже повідомила Єврокомісію щодо заходів контролю на кордонах. При цьому контроль має відповідати законодавству Євросоюзу - за аналогією з моделлю, яка застосовувалась під час чемпіонату Європи з футболу влітку 2024 року.

"Доки не буде створено нову спільну європейську систему надання притулку і не буде вжито додаткових заходів для посиленої охорони зовнішніх кордонів ЄС, ми зобов'язані посилювати контроль на наших національних кордонах", - додала Фезер.

Наприкінці серпня у німецькому Золінгені громадянин Сирії, який попросив про притулок, атакував із ножем відвідувачів міського фестивалю. У результаті загинули троє людей. Після цього Ненсі Фезер заявила, що необхідно посилити закони, що регулюють перебування іноземців у Німеччині та депортувати будь-кого, хто не має німецького паспорта та "прославляє терористичні акти в цій країні".

30 серпня Німеччина вперше з моменту приходу до влади в Афганістані руху "Талібан" депортувала на батьківщину 28 афганських біженців. Представник уряду Штеффен Хебестрайт назвав депортованих засудженими злочинцями, які не мали права залишатися в Німеччині, але не уточнив, за що вони засуджені.

Підготував: Сергій Дага