Орбана вкотре звинуватили в ЄС у тому, що він грає за команду рашистів
Угорщина на чолі з прем'єр-міністром Віктором Орбаном не діє так, як більшість західних країн щодо агресивної війни росії в Україні, і навіть "грає" за противника.
Про це заявив міністр закордонних справ Маргус Тсахкна Естонії, цитує видання ERR.
Тсахкна вважає, що Орбан розмовляє зі своїми виборцями в Угорщині зовсім не так, як "домовилися в Європі".
"На жаль, саме в цьому питанні Орбан дійсно почав грати за команду противника", – сказав він.
Журналісти запитали в очільника естонського МЗС, чому ЄС, у якому зараз головує Угорщина, нічого не може з цим зробити, на що Тсахкна запевнив: ЄС "все ще щось може".
"Процедура за статтею 7 договору про ЄС розпочалася, що означало б призупинення права голосу держави-члена. Я не вірю в те, що це станеться, оскільки для цього потрібна згода всіх 26 країн, але принаймні ми хочемо створити в найближчому майбутньому ситуацію, за якої 21 країна зможе рухатися вперед у цьому процесі", – пояснив він.
Тсахкна додав, що поведінка угорського прем’єра не приносить жодної користі.
Нагадаємо, наприкінці липня глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що Угорщина виглядає все більш ізольованою у ЄС, а її позиція дратує решту країн-членів.
З 1 липня Угорщина почала своє піврічне головування в Раді Європейського Союзу, попри те, що депутати Європарламенту раніше зібрали 20 тисяч підписів проти цього.
Як відомо, відносини між Україною і Угорщиною зіпсувалися у 2017 році, коли Верховна Рада ухвалила закон про освіту. Угорські шовіністи вирішили, що він обмежує права їхньої діаспори в Закарпатській області, водночас їх зовсім не турбувала проблема того, що після закінчення середньої школи угорські діти в Україні вкрай погано володіють державною мовою, а отже, є упослідженими порівняно з іншими громадянами країни. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.
У 2019 році Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, що розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.
Раніше громадський діяч Дмитро Снєгирьов заявляв про те, що країна, яка не сплачує внески до НАТО, не має права блокувати євроінтеграційне прагнення України.
Також письменник Костянтин Коверзнєв нагадав про те, що маємо документальне підтвердження тому, що знищення мирного населення в містечку Корюківка під час Другої світової війни відбувалося військовослужбовцями угорської 105-ї легкої дивізії зі складу Східної окупаційної групи військ за вказівками командувача групою генерал-лейтенанта Алдя-Папа Золтана Йогана, 1895 року народження, уродженця Будапешта. Загалом на Чернігівщині угорські частини взяли участь у знищенні до 60 тисяч мирних мешканців. Ніхто зі злочинців не був покараний міжнародним військовим трибуналом.
"Угорський злочин проти мирних українців не закарбовано в підручниках історії. Але цей злочин є реальністю! – стверджує Коверзнєв. – Тож, коли нас шантажують політики із сусідньої країни, вони є насправді спадкоємцями огидної сегрегаційної і геноцидної політики Угорщини ХХ століття..."
Підготувала: Ніна Петрович