Литва майже припинила імпорт з двох ворожих країн
Посилення контролю за ввезенням до Литви зерна з РФ та Білорусі майже зупинило його імпорт до країни, однак зросли обсяги транзиту до інших країн ЄС, передає Укрінформ.
"Після 18 березня ми спостерігаємо скорочення імпорту з РФ та Білорусі до Литви на 95%, але ми спостерігаємо зростання ввезення до Литви для імпорту в інші країни ЄС", – заявила директор Державної продовольчо-ветеринарної служби Литви Аудроні Мікалаускене
З 18 березня Державна продовольчо-ветеринарна служба перевіряє кожен вагон чи транспортний засіб з зерном, що ввозиться з країн підвищеного ризику – РФ та окупованих нею регіонів та з Білорусі, перевіряє походження зерна і, як і раніше, перевіряє, чи немає у партіях зерна, призначених для ринку ЄС, заборонених домішок.
За словами Мікалаускене, з 1 січня до 18 березня через Литву було перевезено 184 партії зерна на ринки Німеччини, Данії, Франції, Бельгії, Чехії та інших країн ЄС, а з 18 березня по 16 квітня – 317 партій.
"Це означає, що кількість перевезень до інших країн ЄС з РФ та Білорусі через Литву збільшилася майже вдвічі", – сказала Мікалаускене.
За даними відомства, до 18 березня до Литви для імпорту в середньому вирушало 20-25 партій російських чи білоруських кормів на добу. Окрім того, з 18 березня до Литви не ввозилося російське та білоруське зерно та продукти його переробки для кінцевого споживання.
У березні Європейська комісія запропонувала запровадити максимальні імпортні тарифи на зернові, олійні культури та продукти їх переробки, включаючи пшеницю, кукурудзу та соняшниковий шрот, сподіваючись зупинити надходження російської сільськогосподарської продукції на ринок ЄС.
За даними Єврокомісії, минулого року з РФ та Білорусі до ЄС було імпортовано 4,8 млн тонн зерна на суму 1,5 млрд євро.
Підготувала: Ніна Петрович