Ілона Маска, який бажає поразки Україні, висунули на Нобелівську премію миру
Депутат норвезького парламенту Маріус Нільсен висунув кандидатуру американського мільярдера Ілона Маска на Нобелівську премію миру.
Про це повідомляє Daily Mail.
Представник лібертаріанської "Партії прогресу" вважає Маска "завзятим прихильником свободи слова".
Також зазначається, що він висунув власника соцмережі X (Twitter) і засновника Tesla на премію за його "непохитний захист діалогу, свободи слова та (надання, - ред) можливості висловлювати свої погляди".
Згадав Нільсен і про Україну та відзначив Starlink Маска, зазначивши, що їх використовують Сили оборони, аби с"пілкуватися, координувати та протистояти атаці з боку росії".
На нагороду приймаються номінації від будь-кого, хто відповідає певним критеріям, включно з роботою в наукових колах чи уряді, а також від тих, хто отримував премії в минулому. До березня буде складено список кандидатів, а далі журі розгляне номінантів для оголошення в жовтні.
Раніше американський мільярдер Ілон Маск закликав громадян США тиснути на сенаторів, щоб вони не схвалювали продовження військової допомоги Україні.
На його думку, “немає жодного шансу”, що диктатор владімір путін може програти війну проти України. Він висловив сподівання, що американці натиснуть на законодавців щодо допомоги Україні.
Також Єврокомісія оприлюднила результати дослідження, яке вказує на те, що платформа Х (колишній Twitter), яка належить Ілону Маску, сприяла поширенню рашистської пропаганди стосовно війни росії проти України.
За інформацією The Washington Post, ця дезінформація тривала протягом року, навіть попри обіцянки найбільших соціальних мереж, включаючи Meta, боротися з пропагандою московитів.
Згідно з дослідженням, протягом 2022 року авдиторія та охоплення облікових записів, які були пов’язані з Кремлем і активно використовувалися для дезінформації, значно зросли в Європі. Аналіз також показав, що охоплення та вплив цих облікових записів, які підтримували рашистську пропаганду, ще більше зросли у першій половині 2023 року, частково через недостатні стандарти безпеки на платформі Twitter.
Підготувала: Ніна Петрович