Президентка Грузії назвала російських мігрантів і туристів частиною "гібридної війни"
Фото: Саломе Зурабішвілі
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі вважає, що масова російська міграція, яка розпочалася у 2022 році, "вписується у гібридну війну росії проти Грузії". Про це вона заявила, виступаючи у парламенті зі щорічною доповіддю "Про становище країни".
Масова російська міграція мала прямий вплив на грузинську економіку і збільшила залежність Грузії від російського капіталу та російських ринків.
Саломе Зурабішвілі згадала й інші "методи гібридної війни", які використовує москва:
- відновлення прямих авіарейсів,
- безперешкодний приїзд до Грузії високопосадовців ФСБ,
- захід російського круїзного лайнера до порту Батумі,
- передача грузинській церкві ікони з зображенням Сталіна.
Все це ставить за мету розпалювання ворожнечі та протистояння, а також створює загрозу дестабілізації.
Після початку у лютому 2022 року російського збройного вторгнення в Україну до Грузії з росії переїхали від 60 тис. до 100 тис. росіян.
Саломе Зурабішвілі обіймає посаду президента Грузії з 16 грудня 2018 року. Вона неодноразово публічно критикувала рішення уряду та підтримує Україну.
Згідно з Конституцією Грузії, президент має лише церемоніальні та представницькі функції. Реальна влада в країні належить прем'єр-міністру та уряду.
Нещодавно на посаду глави кабінету міністрів правляча партія "Грузинська мрія" (84 місця у парламенті за 150) та її лідер мільярдер Бідзіна Іванішвілі висунули кандидатуру Іраклія Кобахідзе, котрий неодноразово виступав за "прагматичні відносини" з росією.
BAGNET нагадує, у середині вересня грузинська влада заявила про підготовку "Євромайдану".
За твердженням спецслужб, роль "ударної сили" була доручена "Єдиному національному руху Михайла Саакашвілі та іншим опозиційним партіям, а також прозахідним організаціям, активістів яких готують у спеціальних таборах на польсько-українському кордоні.
Підготував: Сергій Дага