Прем’єр-міністр Люксембургу не хоче, щоб ЄС став заручником аферистичної політики Орбана
Прем’єр-міністр Люксембургу Ксав’є Беттель розкритикував прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана за його рукостискання з диктатором рф Владіміром Путіним.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico.
"...Те, що Орбан зробив із Путіним — це як показати середній палець усім військовим, усім українцям, які гинуть щодня та яким доводиться страждати від атак РФ", — сказав Беттель на саміті Європейської ради.
Він додав, що ЄС не повинен стати заручником угорського політика, який висуває фінансові вимоги для схвалення підтримки України.
Раніше Люксембург надав українській армії озброєння на суму 50 млн євро. Окрім того, країна підтримує біженців та надає гуманітарну допомогу.
Нагадаємо, на початку вересня голова адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуяш заявив про необхідність надати росії якісь "гарантії безпеки" від західних держав.
Представник канцелярії Віктора Орбана також відзначився низкою заяв в дусі російської пропаганди, зазначивши зокрема, що в України нібито "немає жодних реальних шансів" на повернення окупованих росією територій.
Це вже не вперше представники угорської влади відзначаються заявами в дусі російської пропаганди. Зокрема, нещодавно прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що історична можливість приєднання України до НАТО втрачена і необхідно забути про вступ Києва до Альянсу.
Відносини між Україною і Угорщиною зіпсувалися у 2017 році, коли Верховна Рада ухвалила закон про освіту. Угорські шовіністи вирішили, що він обмежує права їхньої діаспори в Закарпатській області, водночас їх зовсім не турбувала проблема того, що після закінчення середньої школи угорські діти в Україні вкрай погано володіють державною мовою, а отже, є упослідженими порівняно з іншими громадянами країни. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.
У 2019 році Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, що розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.
Раніше громадський діяч Дмитро Снєгирьов заявляв про те, що країна, яка не сплачує внески до НАТО, не має права блокувати євроінтеграційне прагнення України.
Також письменник Костянтин Коверзнєв нагадав про те, що маємо документальне підтвердження тому, що знищення мирного населення в містечку Корюківка під час Другої світової війни відбувалося військовослужбовцями угорської 105-ї легкої дивізії зі складу Східної окупаційної групи військ за вказівками командувача групою генерал-лейтенанта Алдя-Папа Золтана Йогана, 1895 року народження, уродженця Будапешта. Загалом на Чернігівщині угорські частини взяли участь у знищенні до 60 тисяч мирних мешканців. Ніхто зі злочинців не був покараний міжнародним військовим трибуналом.
"Угорський злочин проти мирних українців не закарбовано в підручниках історії. Але цей злочин є реальністю! – стверджує Коверзнєв. – Отож, коли нас шантажують політики із сусідньої країни, які насправді є спадкоємцями огидної сегрегаційної політики Угорщини ХХ століття, ми, як правило, промовчимо. Тому що або мало знаємо в Києві про предмет розмови, або боїмося перешкод, які мадярські політики-сегреганти нам вигадують..."
Підготувала: Ніна Петрович