Китай демонструє світу зуби: введено обмеження на експорт обладнання для дронів
31 липня тоталітарний Китай ввів експортний контроль для певного обладнання, яке використовується у БПЛА, у зв’язку зі зростанням напруженості у відносинах зі США через технологічний доступ.
Про це інформує Reuters.
З 1 вересня країна вводить обмеження на обладнання для дронів, таке як деякі двигуни, лазери, засоби зв’язку та системи протидії дронам, повідомляє міністерство торгівлі Китаю. Заходи контролю мають на меті забезпечення національної безпеки та інтересів.
Пекін також ввів експортний контроль на деякі метали, які застосовують у виготовленні мікросхем, після того, як на початку червня Штати обмежили доступ Китаю до важливих технологій, зокрема обладнання для виробництва мікросхем.
Китай є великим виробником та експортером безпілотних літальних апаратів на різні ринки, зокрема в США.
За словами американських законодавців, більша частина дронів, які продаються в Штати, належать китайській компанії DJI, і це найпоширеніші дрони, якими користуються органи громадської безпеки.
Джо Байден має намір у середині серпня підписати виконавчий указ про обмеження критично важливих інвестицій США в технологійних компаніях Китаю.
Втім, як довідалися журналісти Wall Street Journal, китайські компанії продають росії товари, які необхідні їй для продовження війни проти України. Це підриває зусилля Заходу щодо спроб зупинити військові дії москви.
Лише за перші п’ять місяців поточного року:
- поставки мікросхем Китаю до росії зросли удвічі;
- експорт оксиду алюмінію, який необхідний для виготовлення металевого алюмінію та виробництва зброї, зріс у 400 разів.
Зростання вартості експорту можна також пояснити інфляцією, однак багато китайських компаній продовжують торгівлю з країною-окупантом.
Попри те, що китайський експорт до росії й складає лише невелику частину загального обсягу експорту, однак це продовжує викликати занепокоєння у Заходу.
Китайські офіційні особи, зі свого боку, заявляють, що їх країна не продає зброю москві, а загальний експорт до росії суттєво скоротився, оскільки багато китайських компаній побоюються конфліктів із США.
Підготувала Ніна Петрович