В Угорщині з розпростертими обіймами приймають офіційні делегації рашистів
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Очільник угорського МЗС Петер Сіярто провів у Будапешті спільну пресконференцію з міністром охорони здоров’я росії Михайлом Мурашком.
За словами Сіярто, Угорщина хотіла зберегти «канали зв’язку відкритими» з рф та продовжувати «розумну і прагматичну співпрацю».
Водночас глава МЗС Угорщини засудив війну Росії проти України в загальних рисах і закликав до мирних переговорів, проте також розкритикував постачання зброї в Україну і не звинуватив прямо Росію у вторгненні.
«Ми найрішучішим чином засуджуємо війну, але водночас вважаємо, що постачання зброї продовжує її», – сказав Сійярто і додав, що Угорщина не постачатиме зброї Україні.
За його очікуваннями, російське агентство з ядерної енергетики «Росатом» має побудувати два нові реактори на угорській електростанції «Пакш» до 2030 та 2031 років.
Мурашко дав позитивну оцінку очікуванням Сіярто щодо проєкту. Російський міністр зазначив, що Москва підтримуватиме роботу угорських компаній на території РФ, зокрема це стосується OTP Банку та виробника ліків Richter.
Керівник угорського зовнішньополітичного відомства також повторив, що Угорщина не підтримає наступного траншу Європейського фонду миру Україні.
Раніше Сіярто заявив, що Будапешт блокуватиме черговий транш військової підтримки для України, поки угорський банк OTP лишатиметься у списку спонсорів війни.
До речі, британський журнал The Economist склав рейтинг європейських країн, які наразі є найбільшими, у тому числі мимовільними, пособниками російського режиму – на чолі з Угорщиною та Австрією.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив обурення заявою генерального секретаря НАТО під час візиту до Києва про те, що Україна у майбутньому має стати членом Альянсу.
Раніше Орбан назвав Україну "фінансово неіснуючою", нарікаючи, що Європа допомагає їй фінансувати багато базових потреб, та заявив, що без цієї підтримки "війна одразу закінчиться".
Крім того, партія влади "Фідес" провалила проєкт резолюції, яка б закликала арештувати президента Росії Владіміра Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду (МКС).
Як відомо, відносини між Україною і Угорщиною зіпсувалися у 2017 році, коли Верховна Рада ухвалила закон про освіту. Угорські шовіністи вирішили, що він обмежує права їхньої діаспори в Закарпатській області, водночас їх зовсім не турбувала проблема того, що після закінчення середньої школи угорські діти в Україні вкрай погано володіють державною мовою, а отже, є упослідженими порівняно з іншими громадянами країни. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.
У 2019 році Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, що розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.
Раніше громадський діяч Дмитро Снєгирьов заявляв про те, що країна, яка не сплачує внески до НАТО, не має права блокувати євроінтеграційне прагнення України.
Також письменник Костянтин Коверзнєв нагадав про те, що маємо документальне підтвердження тому, що знищення мирного населення в містечку Корюківка під час Другої світової війни відбувалося військовослужбовцями угорської 105-ї легкої дивізії зі складу Східної окупаційної групи військ за вказівками командувача групою генерал-лейтенанта Алдя-Папа Золтана Йогана, 1895 року народження, уродженця Будапешта. Загалом на Чернігівщині угорські частини взяли участь у знищенні до 60 тисяч мирних мешканців. Ніхто зі злочинців не був покараний міжнародним військовим трибуналом.
"Угорський злочин проти мирних українців не закарбовано в підручниках історії. Але цей злочин є реальністю! – стверджує Коверзнєв. – Отож, коли нас шантажують політики із сусідньої країни, які насправді є спадкоємцями огидної сегрегаційної політики Угорщини ХХ століття, ми, як правило, промовчимо. Тому що або мало знаємо в Києві про предмет розмови, або йдемо назирці за «поверховими націоналістами», яким від самого слова НАТО і перешкод, які мадярські політики-сегреганти вигадують, забиває дух".
Підготувала: Ніна Петрович