16:03 / 22.06.2023 Мир

Угорщина планує запустити ІПСО з дискредитації влади України

Угорщина та РФ готують інформаційно-психологічну спецоперацію, щоб звинуватити Україну у небажанні обмінюватися військовополоненими, водночас не допускаючи до бранців українських дипломатів і не надаючи жодної інформації.

Про це омбудсмен Дмитро Лубінець заявив в етері телемаратону.

“Угорщина порушила гуманітарне право, тому що не можна просто взяти з території РФ і забрати військовополонених. Навіть якщо у вас були якісь гуманітарні підстави, то насамперед необхідно було проінформувати Україну. Треба було поінформувати Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ)”, – зазначив він.

При цьому, за словами Лубінця, Україна досі не отримала доступу до решти восьми військовополонених, яких передали Угорщині. “Ми намагаємося встановити контакт з вісьмома військовополоненими. Ми знаємо, де вони перебувають. Ми не розуміємо, чому до них не допускають українських дипломатів”, – зауважив омбудсмен.

На його думку, така поведінка Угорщини – це підігравання російській пропаганді.

“Зараз вони, за моїми даними, планують запустити ІПСО з дискредитації влади України, Координаційного штабу з питань поводження з полоненими, що нібито рф готова віддавати українських військовополонених, а проблема в Україні”, – переконаний Лубінець.

Водночас він наголосив, що Україна навпаки постійно пропонує нові ініціативи, передає списки і заявляє про бажання провести великий обмін в форматі “всіх на всіх”.

Нагадаємо, на початку червня угорська сторона заявила, що в межах домовленостей “Російської православної церкви та Мальтійської служби допомоги” з росії забрали 11 українських військовополонених.

Вперше про передачу солдатів Угорщині стало відомо 8 червня, коли РПЦ повідомила про передачу Угорщині 11 військовополонених українців із Закарпаття. Угорщина та росія не поінформували уряд України про свої переговори. Про те, що рашисти передали Угорщині українців угорського походження, українські дипломати довідалися з публічних заяв віце-прем'єр-міністра Угорщини Жолта Шем'єна.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив обурення заявою генерального секретаря НАТО під час візиту до Києва про те, що Україна у майбутньому має стати членом Альянсу.

Раніше Орбан назвав Україну "фінансово неіснуючою", нарікаючи, що Європа допомагає їй фінансувати багато базових потреб, та заявив, що без цієї підтримки "війна одразу закінчиться".

Крім того, партія влади "Фідес" провалила проєкт резолюції, яка б закликала арештувати президента Росії Владіміра Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду (МКС).

Як відомо, відносини між Україною і Угорщиною зіпсувалися у 2017 році, коли Верховна Рада ухвалила закон про освіту. Угорські шовіністи вирішили, що він обмежує права їхньої діаспори в Закарпатській області, водночас їх зовсім не турбувала проблема того, що після закінчення середньої школи угорські діти в Україні вкрай погано володіють державною мовою, а отже, є упослідженими порівняно з іншими громадянами країни. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.

У 2019 році Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, що розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.

Раніше громадський діяч Дмитро Снєгирьов заявляв про те, що країна, яка не сплачує внески до НАТО, не має права блокувати євроінтеграційне прагнення України.

Також письменник Костянтин Коверзнєв нагадав про те, що маємо документальне підтвердження тому, що знищення мирного населення в містечку Корюківка під час Другої світової війни відбувалося військовослужбовцями угорської 105-ї легкої дивізії зі складу Східної окупаційної групи військ за вказівками командувача групою генерал-лейтенанта Алдя-Папа Золтана Йогана, 1895 року народження, уродженця Будапешта. Загалом на Чернігівщині угорські частини взяли участь у знищенні до 60 тисяч мирних мешканців. Ніхто зі злочинців не був покараний міжнародним військовим трибуналом.

"Угорський злочин проти мирних українців не закарбовано в підручниках історії. Але цей злочин є реальністю! – стверджує Коверзнєв. – Отож, коли нас шантажують політики із сусідньої країни, які насправді є спадкоємцями огидної сегрегаційної політики Угорщини ХХ століття, ми, як правило, промовчимо. Тому що або мало знаємо в Києві про предмет розмови, або йдемо назирці за «поверховими націоналістами», яким від самого слова НАТО і перешкод, які мадярські політики-сегреганти вигадують, забиває дух".