У МЗС Китаю викликали посла Японії через саміт G7
Фото: reuters.com
Заступник міністра закордонних справ Китаю Сунь Вейдун викликав посла Японії через "ажіотаж навколо питань, пов'язаних з Китаєм" на саміті "Великої сімки". У Пекіні побачили загрозу в тому, що Японія брала участь в G7.
Видання Reuters пише, що глави провідних демократій світу на зустрічі в японському місті Хіросіма висловили серйозну стурбованість зростанням напруженості в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях, а також висловили стурбованість ситуацією з правами людини в Китаї, в тому числі в Тибеті і Сіньцзяні.
Сунь сказав, що Японія співпрацювала з іншими країнами на саміті G7 "у діяльності та спільних деклараціях... щоб очорнити і напасти на Китай, грубо втручаючись у внутрішні справи Китаю, порушуючи основні принципи міжнародного права і дух чотирьох політичних документів між Китаєм і Японією", посилаючись на спільну заяву країн від 1972 року.
Він сказав, що дії Японії завдають шкоди суверенітету, безпеці та інтересам розвитку Китаю, і що Пекін "сильно незадоволений і рішуче виступає проти" цих дій.
"Японія повинна виправити своє розуміння Китаю, прийняти стратегічну автономію, дотримуватися принципів чотирьох політичних документів між Китаєм і Японією і дійсно сприяти стабільному розвитку двосторонніх відносин з конструктивною позицією", - заявив Сунь.
Хідео Тарумі, посол Японії в Китаї, заперечив, що для G7 "природно" звертатися до питань, що становлять спільний інтерес, як це робилося в минулому, і буде продовжувати робити це в майбутньому, поки Китай не змінить свою поведінку.
"Китай повинен спочатку зробити позитивні кроки для вирішення цих проблемних питань, якщо Китай вимагає не згадувати про них", - сказав Тарумі.
Підготував: Сергій Дага