США можуть оголосити дефолт до 1 червня, – ABC News
Фото: pexels.com
США ризикують виявитися не в змозі виплатити свої борги – вперше в історії – вже 1 червня, написала міністр фінансів Джанет Єллен у листі до спікера палати представників Кевіна Маккарті та інших високопоставлених законодавців, у якому вона закликала Конгрес діяти якнайшвидше. Про це пише УНН з посиланням на ABC News.
У повідомленні Єллен ще раз підкреслюється як тупикова ситуація у відносинах між законодавцями та Білим домом, так і потенційні фінансові та політичні ризики, якщо патова ситуація не буде подолана найближчими тижнями.
Ліміт боргу має бути підвищений або припинений "у такий спосіб, щоб забезпечити довгострокову впевненість у тому, що уряд продовжить виплати", написала вона.
Єллен, спираючись на найсвіжіші дані, включаючи надходження від федеральних податків, написала, що не може остаточно попередити, коли почнеться так звана "X-дата" дефолту. За оцінками безпартійного Бюджетного управління Конгресу у лютневому звіті, дефолт може розпочатися у липні.
Республіканська більшість у Палаті представників заявила, що вони не підвищуватимуть ліміт далі без компромісу з боку демократів щодо видатків та бюджету федерального уряду, який президент Джо Байден відкинув, заявивши, що стеля має бути піднята без будь-яких умов, як це вже траплялося раніше.
Президент зателефонував усім чотирьом лідерам Конгресу: спікеру Маккарті, лідеру меншості в Палаті представників Хакіму Джефрісу, лідеру більшості в Сенаті Чаку Шумеру і лідеру меншості в Сенаті Мітчу МакКоннеллу у понеділок вдень і запросив їх на зустріч 9 травня, йдеться у заяві.
"Дефолт на наш борг – це не варіант, але й майбутнє з вищими податками, вищими відсотковими ставками, більшою залежністю від Китаю та економікою, яка не працює для працюючих американців", – сказав Маккарті.
У спільній заяві у понеділок, 1 травня, Шумер і Джефріс спростували цю точку зору:
"Ми не можемо дозволити собі розкіш чекати до 1 червня, щоб зібратися разом, ухвалити закон, щоб уникнути дефолту та запобігти катастрофічним наслідкам для нашої економіки та мільйонів американських сімей. Республіканці не можуть дозволити правому екстремізму тримати нашу націю у заручниках".
На брифінгу в понеділок прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що, попри протилежні аргументи Республіканської партії, адміністрація розглядає борг і бюджет окремо, і що Конгрес має "конституційний обов'язок" розглянути стелю.
США можуть оплачувати більшу частину, але не всі свої рахунки за рахунок податків та інших доходів, які вони одержують, і вони мають позичати решту грошей. Але Конгрес вводить обмеження на розмір боргу, який може взяти на себе уряд, і коли ця стеля, встановлена приблизно в 31,4 трильйона доларів, буде досягнута, законодавці мають збільшити її, перш ніж уряд зможе зайняти більше коштів.
За словами Єллен, США досягли поточної межі боргу в січні і з того часу вживають "надзвичайні заходи", щоб сплатити свої рахунки. Міністерство фінансів також запровадило деякі скорочення, у тому числі внески до пенсійних планів співробітників.
Широко поширена думка, що країна ніколи раніше не оголошувала дефолт за своїми боргами, хоча у звіті Дослідницької служби Конгресу за 2016 рік зазначається, що така концепція не має фіксованого визначення. У цьому звіті також докладно описані "три епізоди у фінансовій історії федерального уряду" – під час війни 1812 року, Великої депресії та в 1979 році, – "коли дехто ставив під сумнів державний кредит уряду США".
Підготував: Сергій Дага