Байдена закликали дати Україні необхідну зброю
Ілюстративне фото
20 високопоставлених американських військових та дипломатів написали відкритого листа президентові США Джо Байдену, в якому закликали його негайно надати Україні все необхідне для перемоги над Росією, включаючи ракети HIMARS із дальністю дії 300 км та ефективні засоби протиповітряної та протиракетної оборони.
Про це йдеться в їхній спільній колонці під заголовком "США мають озброїти Україну зараз, поки не стало занадто пізно", опублікованій 17 серпня в The Hill.
Автори впевнені, що війна в Україні досягла вирішального моменту, і що на карту поставлено життєво важливі інтереси США. Вони зазначають, що хоча адміністрація Байдена успішно згуртувала союзників і вже надала суттєву військову допомогу Україні, їй не вдалося розробити стратегію, яка б дала змогу зберігати громадську підтримку участі країн НАТО в цьому процесі в довгостроковій перспективі.
"Надаючи допомогу, достатню для того, щоб зайти у глухий кут, але не для того, щоб звести нанівець територіальні завоювання Росії, адміністрація Байдена може ненавмисно вирвати поразку з пащі перемоги", – зазначають автори листа.
На їхню думку, через надмірну обережність щодо провокування російської ескалації Штати фактично поступаються ініціативою президенту РФ Володимирові Путіну і зменшують тиск на Москву, щоб вона припинила свою агресію і серйозно підійшла до перемовин.
"Поки російські сили намагаються перегрупуватися на сході й запобігти спробам України відбити Херсон на півдні, настав час для союзників зробити все можливе, надавши Україні засоби, необхідні для перемоги", - наголосили автори листа.
Також Україна потребує постійного поповнення запасів боєприпасів і запчастин для артилерійських систем. Окрім того, Україні потрібно більше засобів протиповітряної оборони малої та середньої дальності для протидії російським повітряним і ракетним атакам.
Під цією заявою підписалися:
- колишні головнокомандувачі об'єднаних сил НАТО в Європі генерали Філіп Брідлав і Веслі Кларк;
- колишня посадовиця Держдепу та Пентагону Дебра Кейган;
- колишній посол у Фінляндії та Туреччині Ерік Едельман;
- колишня заступниця державного секретаря з міжнародних справ Пола Добрянська;
- ексзаступник міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Евелін Фаркас;
- колишній заступник держсекретаря з питань Європи та експосол США в Польщі Деніел Фрід;
- колишній посол США в Україні Джон Гербст;
- екскомандувач армії США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес;
- колишній посол у Німеччині Джон Корнблум;
- колишній заступник держсекретаря Девід Крамер;
- колишній перший заступник міністра оборони Єн Лодал;
- колишній помічник генпрокурора Роберт МакКонелл;
- експосол з особливих доручень щодо колишнього СРСР Стівен Сестанович;
- колишній співробітник розвідки США, експерт безпеки Джон Сайфер;
- колишні посли в Україні Вільям Тейлор та Марі Йованович;
- колишній спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер;
- колишній заступник генсека НАТО й помічник глави Пентагону, експосол США в Росії та НАТО Александр Вершбоу.
На це звернення вже відреагували в Пентагоні. Спікер міноборони США Нед Прайс нагадав, що з 24 лютого Штати виділили Україні військову допомогу на суму $10 млрд.
"Я можу запевнити вас, що ми й далі надаватимемо всі доступні нам ресурси нашим українським партнерам, щоб вони могли продовжувати захищати свою країну, а в підсумку – захищати свою демократію і захищати свою свободу", – сказав він.
Підготувала: Ніна Петрович