Італія зупинила переговори про розгортання Starlink

Фото: Pexels
Італійський уряд вирішив тимчасово зупинити переговори про використання супутникового зв’язку Starlink у військових і державних проєктах.
Про це заявив міністр оборони Гвідо Кросетто, передає Bloomberg.
За його словами, таке рішення пов’язане з політикою США. Адміністрація Дональда Трампа, до якої належить і мільярдер Ілон Маск, вимагає від європейських союзників підвищення оборонних витрат та введення тарифів на експорт товарів і сталі з ЄС.
– Ми поки не говоримо про технічні деталі. Коли суперечки вщухнуть, ми повернемося до цього питання. Головне – що є найбільш корисним і безпечним для країни, – зазначив Кросетто.
Італія також розглядає можливість повної відмови від Starlink на користь європейського оператора Eutelsat Communications SA. Ця компанія входить до консорціуму, обраного ЄС для реалізації проєкту Iris², що має забезпечити Європу захищеним супутниковим зв’язком.
Підготував: Сергій Дага