17:07 / 20.11.2024 Наука и техника

Мінюст США вимагатиме від Google продати Chrome, – Bloomberg

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Високопосадовці антимонопольного управління Мінюсту США попросять суд змусити Google (належить Alphabet Inc.) продати свій браузер Chrome, повідомили джерела Bloomberg. За їхніми даними, чиновники 20 листопада звернуться до судді Аміти Мехта, який у серпні визнав корпорацію монополістом.

Американська влада хоче, щоб компанія продала браузер, оскільки він є "ключовою точкою доступу", через яку багато хто використовує пошукову систему Google. При цьому уряд може ухвалити рішення про необхідність продажу пізніше, якщо вдасться створити більш конкурентний ринок за рахунок інших заходів, наприклад припинення виплат Apple, Samsung та іншим виробникам гаджетів за те, щоб пошукова система Google була обрана за замовчанням на їхніх пристроях та у веб-браузерах.

За даними сервісу аналітики веб-трафіку StatCounter, Chrome є найпопулярнішим браузером у світі, його частка становить майже 61% ринку в США, на Safari припадає 18%, на Edge - 5%, а на Firefox - 3%.

Влада США хоче зобов'язати компанію ліцензувати результати та дані зі своєї пошукової системи та надати веб-сайтам більше можливостей для запобігання використанню їхнього контенту продуктами штучного інтелекту Google. Антимонопольне агентство має намір запропонувати корпорації відокремити операційну систему Android від інших продуктів, включаючи пошуковик та магазин застосунків Google Play.

Співрозмовники агентства зазначили, що вимоги можуть змінитися. Джерела Bloomberg кажуть, що антимонопольні органи відмовилися від "суворіших заходів", які змусили б Google продати Android.

Агентство пише, що це може стати "історичним ударом" для компанії та змінити ринок онлайн-пошуку та індустрію ШІ. На квітень наступного року призначено слухання щодо того, які заходи має вжити Google, щоб позбутися статусу монополіста. Остаточне рішення планується винести до серпня 2025 року.

Віцепрезидент компанії з питань регулювання Лі-Енн Малхолланд заявила Bloomberg, що Мінюст США просуває "радикальну програму, яка виходить далеко за межі юридичних питань у цій справі".

Якщо уряд таким чином впливатиме на ситуацію, це завдасть шкоди споживачам, розробникам та технологічному лідерству США саме в той момент, коли це найбільше необхідно.

Google наполягає, що її пошукова система популярна серед користувачів через якісну роботу і вони самі можуть обирати, які пошукові системи встановлювати за замовчуванням. Компанія заявила, що сама стикається з серйозною конкуренцією з боку Amazon.

У серпні до Google Chrome додали ШІ-функції на базі Gemini.

Підготував: Сергій Дага