Японці запустили у космос перший у світі дерев'яний супутник
Фото: Дерев'яний супутник LignoSat
Перший у світі супутник, збудований з дерева, запустили в космос у рамках місії американської компанії SpaceX, повідомило агентство Reuters.
Японський дерев'яний супутник LignoSat, розроблений Кіотським університетом та будівельною компанією Sumitomo Forestry, буде доставлений на Міжнародну космічну станцію, а потім виведений на орбіту на висоті майже 400 км над Землею.
LignoSat виготовлений з деревини одного з видів магнолії, що росте в Японії та традиційно використовується для виготовлення піхов для мечів. Супутник розміром з долоню покликаний продемонструвати "космічний потенціал відновлюваних матеріалів" у рамках випробування використання деревини при дослідженні Місяця та Марса.
"За допомогою деревини - матеріалу, який ми можемо виробляти самостійно, - ми будемо здатні будувати будинки, жити і працювати в космосі вічно", - заявив астронавт і дослідник Кіотського університету Такао Дої. Його команда впродовж найближчих 50 років планує розпочати висадку дерев та будівництво дерев'яних будинків на Місяці та Марсі.
Апарат є кубом з розмірами стінок 10 сантиметрів і товщиною 4-5,5 міліметра і вагою в один кілограм.
Після розгортання LignoSat проведе на орбіті півроку, а його електронні компоненти вимірюватимуть, як деревина переносить екстремальні умови космосу.
LignoSat, the world's first wooden satellite, has been built by Japanese researchers, and is set to be launched on Nov. 5, in an early test for using timber in lunar and Mars exploration pic.twitter.com/eoPvefJlGI
— Reuters Science News (@ReutersScience) November 1, 2024
Підготував: Сергій Дага