11:59 / 31.10.2024 Наука и техника

Космічний човник "Шеньчжоу-19" зістикувався з орбітальною станцією Китаю

Фото: tv.cctv.com

Пілотований космічний човник "Шеньчжоу-19" з трьома тайконавтами зістикувався з національною орбітальною станцією "Тяньгун". Про це повідомило Центральне телебачення Китаю.

Стикування відбулося у прискореному автономному режимі, екіпаж у складі Цай Сюйчже, Сун Ліндуна та Ван Хаоцзе увійшов до головного модуля.

Запуск "Шеньчжоу-19" провели сьогодні о 4:27 за пекінським часом (00:27 за київським часом, 30 жовтня) з космодрому Цзюцюань. Троє тайконавтів пробудуть на орбіті до квітня-травня наступного року.

Заступник голови Управління пілотованих польотів Лінь Сіцан повідомив, що впродовж шести місяців екіпаж поставить на орбіті 86 наукових експериментів, зокрема в галузі медицини, біології, фундаментальної фізики мікрогравітації, матеріалознавства та космічних технологій.

Через ротацію зараз на станції "Тяньгун" тимчасово перебувають шестеро людей, включаючи екіпаж човника "Шеньчжоу-18". Вони закінчили на орбіті свою місію, яка тривала півроку. Очікується, що ротація завершиться 4 листопада.

Китайська космічна станція "Тяньгун" ("Небесний палац") перебуває на висоті майже 400 км над Землею. Вона складається з базового модуля "Тяньхе", лабораторного модуля "Веньтянь", вантажного корабля "Тяньчжоу-4" і пілотованого корабля "Шеньчжоу-14". Будівництво триває з квітня 2021 року.

BAGNET нагадує, у рамках підготовки до виведення Міжнародної космічної станції (МКС) з експлуатації, NASA закликає приватні компанії розробляти нове покоління космічних станцій. Фінансування для цього вже отримали Axiom Space Inc., Blue Origin і Starlab Space.

Нещодавно компанія Vast Space анонсувала будівництво нової космічної станції для заміни МКС.

Підготував: Сергій Дага