У Верховної Раді заявили про необхідність заборонити Telegram
Ілюстративне фото з відкритих джерел
На круглому столі зі свободи слова у парламенті дійшли висновку про необхідність заборони Telegram в Україні. Про це повідомляє сайт Верховної Ради.
Не обійшли співрозмовники увагою і тему загрози національній безпеці від соціальної мережі "Телеграм". Учасники круглого столу висловили переконання, що необхідно шукати шляхи для заборони її діяльності в Україні.
Вів засідання голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин. У коментарі LIGA.net політик заявив, що адміністрація Telegram відмовляється йти на контакт з українською владою та блокувати канали, які поширюють російську пропаганду.
Все залежить від того, чи буде адміністрація Telegram, яку нібито представляє пан [Павло] Дуров, іти на контакт з українською владою і блокувати відверто маніпулятивні канали, які поширюють російську пропаганду. Зараз вони відмовляються це робити. За таких умов, звісно, логічним виглядає блокування цієї соцмережі.
Телеграм нашпигований російськими ІПСО, доводить Юрчишин.
Комітет з питань розвідки при Президентові України вийшов з заявою про те, що росія вбухала в телеграм майже 250 мільйонів доларів за останній час лише в так звану операцію "Майдан-3". І як би це не дико звучало, це справді має місце. Вони хочуть зриву мобілізації, недовіри до військового та політичного командування, публікують дезінформацію про нездатність України виграти війну.
Заборонити чи заблокувати Telegram в Україні неможливо, і питання про це не стоїть. Про це заявив голова Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко.
Заборонити/заблокувати Телеграм в Україні неможливо і наразі це питання так не стоїть. Повірте, знаю про що кажу.
За його словами, "Проукраїнські медіа в ТГ вибили проросійські канали з нашого інформаційного простору. І це важлива складова інфобезпеки".
Голова Центру протидії дезінформації РНБО закликав "розумно працювати з цими медіа для захисту країни від ворожих вкидів та ІПСО. І далі душити проросійські сегменти медіаполя разом".
Підготував: Сергій Дага