Як вибрати повітряний компресор для дому чи гаража
Повітряні компресори - це агрегати, які використовують енергію для перекачування повітря в резервуар для зберігання. Вони використовуються в багатьох галузях промисловості, таких як будівництво та виробництво. У домашніх умовах повітряний компресор знадобиться для накачування шин, спортивного інвентарю та інших надувних виробів. Можна використовувати його і в інших цілях, наприклад, як привід пневматичних інструментів. Пропонуємо розглянути типи повітряного компресора для дому та для гаража, і те, що вам потрібно знати для його ефективної роботи.
Необхідність стиснення повітря
Сфера використання повітряного компресора - це забезпечення тиску повітря, необхідного для різних функцій, чи то живити пневмоінструмент, чи накачувати шини авто, - повітряні компресори стануть невід'ємною частиною будь-якої майстерні чи гаража. Також вони широко використовуються в різних галузях промисловості, зокрема: будівництво, виробництво, автомобілебудування.
Види компресорів і принцип їхньої роботи
Повітряний компресор можна використовувати для різних цілей. Це корисне обладнання, як у промисловості, так і в домашніх майстернях, де його застосовують для накачування коліс, фарбування, шліфування, піскоструминної обробки та багатьох інших робіт. Крім поділу пристроїв на переносні та стаціонарні, компресори можна розділити на:
- Поршневі. У цьому типі повітряних компресорів для стиснення повітря використовується поршень. Він рухається вперед і назад у циліндрі, одночасно стискаючи повітря.
- Гвинтові (імпульсні) компресори. Цей тип повітряного компресора працює завдяки використанню обертового гвинтового гвинта, який нагнітає повітря в камеру зменшеного об'єму.
Кожен з повітряних компресорів має різні технічні характеристики. Перш ніж ухвалити рішення про покупку, важливо подумати, для чого ви будете їх використовувати. Повітряні компресори також складаються з безлічі частин, які необхідно обслуговувати, щоб забезпечити їхню ефективну і безпечну роботу. До найважливіших компонентів належать: поршень, циліндр, впускний та випускний і всмоктувальний клапани.
Як вибрати компресор?
Вибір відповідного агрегату може виявитися складним завданням для людей, які тільки починають працювати з пневматичними інструментами. Однак варто ретельно проаналізувати свої потреби, щоб вибрати пристрій, який відповідатиме вашим очікуванням. Для цього варто врахувати такі параметри:
- Потужність. Вимірюється вона в кВт. Що потужніший підібраний двигун компресора, то вищими будуть (мають бути) тиск і продуктивність. Приблизно визначити її можна, помноживши вхідне споживання енергії (кВт) на ККД.
- Ефективність. Якщо ви замислюєтеся про фарбування та електроінструмент, вам знадобиться компресор продуктивністю не менше 350-400 л/хв. Завдяки цьому ви зможете легко привести в дію пневматичний гайкокрут і навіть пофарбувати невеликі поверхні за один цикл. Якщо ви здебільшого накачуєте колеса і продуваєте їх, достатньо буде компресора з меншим ККД.
- Об'єм ресивера. Річ у тім, що чим він більший, тим рідше доводиться вмикати компресор. Теоретично, чим він більший, тим краще, потрібно тільки подумати, чи є у вас в гаражі місце для компресора з баком на 200 літрів? Обійти цю проблему можна, обравши компресор з ресивером меншого розміру (50-100 л).
- Максимальний тиск. Серед компресорів, що вважаються побутовими, ми маємо два варіанти максимального тиску компресора. Це буде максимальний тиск у вісім і десять бар. Це означає, що робочий тиск (нижче якого компресор не повинен опускатися під час роботи) у таких компресорах буде на рівні шести і восьми бар відповідно.
- Масляний чи безмасляний. Тут варто уточнити одну річ: той факт, що ви використовуєте безмасляний компресор, не означає, що в стисненому повітрі не буде жодних забруднень. Це трохи складніше. Незалежно від типу компресора, якщо ви використовуєте пневматичні інструменти, вам слід придбати фільтр або станцію підготовки повітря того чи іншого типу.
- Рівень вологості. Крім правильно налаштованого компресора, необхідно грамотно підібрати під нього вологовідділювач. При його використанні з високим показником ефективності знизити вміст вологи в повітряній масі можна на 90%.
- Ціна. На ринку компресорного обладнання можна зустріти різні компресори, виробники яких пропонують як професійні, так і побутові моделі. Варто обирати обладнання від надійних, перевірених брендів, що забезпечить більш тривалий термін служби і безвідмовність пристрою.
Як бачите, вибір компресора - завдання не складне, якщо ви ретельно врахували свої потреби і намічені завдання. Виберіть відповідну саме вам модель і почніть використовувати силу стисненого повітря в своєму гаражі або будинку.