У Сонячній системі знайдено об'єкти, на яких може бути життя
Фото: arstechnica.com
У рамках дослідження Юпітера та Сатурна місіями Галілео та Кассіні було виявлено одразу кілька супутників, на яких, імовірно, є рідка вода.
Головне відкриття, зроблене зондами в рамках цих місій, полягало в тому, що Юпітер і Сатурн оточені маленькими і великими супутниками, покритими кригою, що мають внизу великі водні океани, або і тим, і іншим. Це було захоплююче, тому що там, де є вода в рідкому стані, є можливість життя.
NASA планує запустити місію на Європу, покритий льодом місяць у системі Юпітера, вже у 2024 році. Ще одна місія може бути запущена до супутника Сатурна Титана через кілька років. На ньому теж є рідкі океани.
Водночас Європейське космічне агентство запустило космічний корабель Juice для дослідження кількох крижаних супутників Юпітера.
Тепер NASA, можливо, поповнить свій список супутниками Урану. Відомо, що у цієї планети є щонайменше 27 місяців.
Ще 1985 року, під час місії Вояджер стало відомо, що чотири найбільші супутники Урану — Аріель, Умбріель, Титанія і Оберон — ймовірно, містять водні океани під своєю крижаною кіркою. Ці океани, вочевидь, мають глибину в десятки кілометрів і, ймовірно, досить солоні, оскільки затиснуті між верхнім льодом і внутрішнім ядром гірських порід.
Ці внутрішні ядра повинні виробляти достатньо тепла від радіоактивного розпаду, щоб створити шари рідкої води, кажуть учені.
Раніше глава Нацуправління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) Білл Нельсон повідомив, що Міжнародна космічна станція (МКС) технічно застаріла, тому її зведуть із орбіти у 2030–2031 роках.
Джим Фрі, помічник керівника NASA з питань розвитку дослідницьких систем, заявив, що в рамках програми Artemis може бути побудовано кілька баз на поверхні Місяця замість одного базового табору на південному полюсі Місяця, як це було оголошено у 2020 році.
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) планує здійснити нову висадку астронавтів на місяць у 2025 або 2026 роках. Раніше у NASA розраховували запустити подібну місію у 2025 році.
Підготував: Сергій Дага