Світова онлайн-революція, яка поки не дісталася України
Олег Вишняков
Бізнесмен, власник мережі гіпермаркетів Ultramarket (Мегамаркет), консул Держави Ізраїль у Західному регіоні
Світ змінюється, разом із ним змінюється і ритейл, підлаштовуючись під нові умови. Розглянемо ці зміни та їх вплив на ринок роздрібної торгівлі в Україні.
Ритейл продовжує рости у світі. На кінець 2022 року, за даними Statista, загальний обсяг роздрібних продажів сягнув приблизно $7,1 трильйона, приблизно на пів мільярда доларів більше, ніж роком раніше. Роздрібні продажі стабільно збільшувалися з 2009 року, оскільки економіка оговталася після спадної тенденції через рецесію після фінансової кризи 2007−2008 років, а останнім часом — через наслідки кризи, викликаної коронавірусом (COVID-19), пише biz.nv.ua.
З огляду на це, ритейлери удосконалюють технології, щоб зробити ритейл більш зручним та доступним для споживачів і роблять ставки саме на онлайн-продажі. Онлайн-магазини стали популярними зокрема через збільшення користувачів смартфонами та зручних способів оплати (apple pay тощо), які дозволяють купувати товари і послуги швидко та ефективно.
Інфографіка: Statista
У 2022 році роздрібні продажі електронної комерції у всьому світі склали приблизно 5,7 трильйона доларів США. Прогнозується, що протягом наступних років ця цифра зросте на 56% і до 2026 року досягне приблизно 8,1 трильйона доларів.
Онлайн-покупки надали можливість збирати інформацію про покупця та аналізувати цю інформацію. Відтак використання аналітики по всьому світу дозволило роздрібним компаніям налаштовувати індивідуальні підходи до споживачів, пропонуючи їм товари та послуги, які відповідають їх потребам та побажанням.
Однак, ці тенденції, які ми прослідковуємо у світі, докорінно відрізняються від ситуації, що склалася в Україні.