Для роботи мобільної мережі 5G в Україні вивільнять радіочастоти телебачення
Одна з основних цілей Мінцифри – забезпечити 95% українців доступом до швидкісного мобільного Інтернету за наступні 3 роки. А також впровадити мережу нового покоління – 5G.
«Сьогодні на засіданні Уряду було прийнято багато рішень, які наближають нас до цілей покрити усю території країни якісним мобільним та фіксованим Інтернетом. Минулого тижня ми ухвалили План розвитку мережі 5G. А вже сьогодні зробили перші кроки виконання цього плану. Затвердили План вивільнення частот для розповсюдження 5G».
Михайло Федоров
Мінцифра працює над тим, щоб кожен українець мав доступ до швидкісного Інтернету. Адже сьогодні це базова потреба для людей. Мета Мінцифри, щоб вся Україна, незалежно чи це місто-мільйонник, чи невеличке село, мали однаково сучасний Інтернет.
План передбачає вивільнення смуг радіочастот, діапазони яких займає телебачення, для впровадження радіотехнології LTE у діапазонах 790 – 862 МГц, 694 – 790 МГц, повідомляє pingvin.pro.
Зараз на цих частотах працює українське телебачення. Схвалений план передбачає вивільнення частот компаніями та налаштування обладнання на нижчі діапазони компаніями «Зеонбуд» та ТРК «Етер». Вивільнення частот не завадить роботі телебачення, адже воно буде працювати у нижчих діапазонах.
Минулого тижня Уряд затвердив План розвитку 5G в Україні. Оголошення тендеру на частоти для розвитку 5G планується на жовтень наступного року. Початок розгортання мережі 5G очікується з 2022 року у найбільших населених пунктах. У сільській місцевості, віддалених територіях та вздовж автомобільних доріг буде використовуватися 4G.
Для для впровадження 5G, Кабінет Міністрів затвердив план використання радіочастотного ресурсу України до 2025 року. А також доповнено його новими базовими стандартами LTE/LAA, eLTE-U та PMP. Ці зміни дозволять користувачам отримувати більш стабільні та високі швидкості під час перегляду відео та прослуховування музики. А також дозволить збільшити покриття та надійність зв’язку, сприятиме автоматизації виробничих технологічних процесів.