08:11 / 20.06.2024 Спорт

Україна здобула історичне "золото" на чемпіонаті Європи-2024 з водних видів спорту

18-річний український плавець Олександр Желтяков здобув золоту медаль на чемпіонаті Європи з водних видів спорту, показавши найкращий результат у запливі на 200 метрів на спині. Про це повідомляє "Суспільне Спорт".

Желтяков стартував шостим на перших 50 метрах. За 50 метрів до фінішу український плавець був третім, але в результаті зумів перемогти грека Апостолоса Сіскоса з Греції з перевагою в 0,03 секунди.

Фінальні результати запливу на 200 метрів на спині:

• Олександр Желтяков (Україна) - 1:55.39 хвилин
  • Апостолос Сіскос (Греція) +0.03
  • Роман Мітюков (Швейцарія) +0.36

Це перше золото для України на чемпіонаті Європи з водних видів спорту. До цього українські спортсмени вибороли три нагороди у стрибках у воду.

Результат Желтякова у фіналі Євро-2024 є новим рекордом України на дистанції 200 метрів на спині, покращивши попередній рекорд, який також належав йому, на 0,4 секунди.

Це також перше особисте золото Желтякова на дорослих чемпіонатах Європи.

Підготував: Сергій Дага