Позачергові вибори на Київщині: "засівання" від Віталія Гудзенка на окрузі №92
Напередодні позачергових парламентських виборів ми детально розглядаємо діяльність нардепів-мажоритарників з Київщини. Першим ми аналізували діяльність нардепа з округу №91 (Фастів) Руслана Сольвара. Зараз мова йтиме про переможця на окрузі №92 (центр - Узин), представника Блоку Петра Порошенка Віталія Гудзенка
У Київській області Віталій Гудзенко зробив карколомну кар’єру - від простого тракториста у колгоспі до нардепа і одного з найбільших латифундистів Київської області. У проміжку між цим встиг побути у депутатом різних рівнів. У політику він прийшов із Соціалістичною партією, був депутатом Білоцерківської райради у 2006 році.
Загалом Гудзенко встиг змінити чимало партій. Одна закономірність - всі вони були в той момент при владі.
Так, з партією Тігіпка "Сильна Україна" він потрапив до Київської облради у 2010 році. Саме Гудзенко був відповідальним за результат Тігіпка на Київщині, адже був головою обласного осередку. Після злиття "Сильної України" з регіонами у 2012 році, Гудзенко отримав партквиток "Партії регіонів", хоча він і до цього часу відхрещується від цієї політичної сили. Завдяки приналежності до "біло-синіх" отримав місце заступника голови Київської ОДА за часів ярого "регіонала" Анатолія Присяжнюка.
Перший "штурм" Верховної Ради у 2012 році для Гудзенка був невдалим: знайшовся більш близький до керівництва держави кандидат - Сергій Кацуба. але вже у 2014 році потрапив до парламенту від партії "Блок Петра Порошенка". У 2015 році, відчувши слабину в президентській політсилі, він голосно заявляв про вихід з БПП, і навіть написав пост у Facebook. Але це нічим не закінчилося: він так і залишився у політсилі до кінця президентської каденції Петра Порошенка.
Незважаючи на низьку медійну активність Гудзенка, йому вдається час від часу опинятися в центрі різного роду політичних скандалах. Одним з таких була фотосесія мажоритарника з Київщини та фігуранта низки кримінальних справ Борислава Розенблата з величезним каменем бурштину у руках. Розенблата звинувачували у кришуванні незаконного видобутку сонячного каменю, проте справу так і не довели до логічного завершення. Подейкують, що депутатів пов’язує не просто дружба, а спільна діяльність з вивезенням за кодон того ж бурштину, адже Гудзеко є членом комітету ВРУ з питань податкової та митної політики.
Прославився також мажоритарник традиційним для українського політикуму методом роботи з виборцями – непрямим підкупом. По-народному - "засіванням". Мова йде про сезонні поїздки з бюджетниками, працівниками культури та соцсфери до українських Карпат, де влаштовуються гучні гуляння з нардепом. Сам же Віталій Іванович отримав в народі реноме алкоголіка, адже його часто бачили напідпитку у власному ресторані в рідному селі Іванівка на Білоцерківщині. Подейкують, що саме через "стакан" він втратив посаду заступника голови Київської ОДА.
Часто Гудзенку потурали, що він любить піариться за бюджетні кошти на своєму виборчому окрузі, хоча особистих грошей не вкладає. У грудні минулого року депутат взяв участь у презентації встановленого за бюджетні кошти флюорографа у Тетіївській ЦРЛ та переконував, що це сталося за його сприяння. Як відомо, Кабмін розподіляє субвенцію на міста та райони по всій Україні, проте сума йде нерівномірно. Все залежить від мажоритарника, який "вибиває" кошти на округ. Відмітимо, що саме за субвенційні кошти вдалося відремонтувати школу в рідному селі нардепа Іванівці Білоцерківського району.
Аналітичний ресурс "Слово і Діло" повідомляє, що Гудзенко не дуже багато обіцяє, але й того не поспішає виконувати. Він обіцяв підтримувати ініціативи з покращення якості життя педагогів та постраждалих від аварії на ЧАЕС, але так і не зробив цього.
Також депутат обіцяв очолити акцію протесту в Узині проти діяльності спиртового цеху місцевого цукрового заводу, який зараз є причиною місцевого екологічного лиха. Від даної рік тому обіцянки нічого не змінилося, адже люди й далі потерпають від нестерпного смороду. Гудзенко ж, схоже, не дуже сумує з цього приводу...
Головна біда Гудзенка на виборах полягає в тому, що він вміє перемогати лише, якщо він іде від провладної політсили. Так що за такою логікою, єдиий порятунок - вже зараз бігти на поклон до нового президента Володимира Зеленського. Тим паче, як ми вже писали раніше, у Гудзенка є всі можливості стати "Слугою народу", яким він насправді ніколи не був. Насправді, це не фантастика - після Соціалістичної партії, "Сильної України", Партії регіонів і БПП Гудзенко цілком може перемалюватися у "зелене". Справа в тому, що нардеп має безпосередній стосунок до неформального керівника політсили на Київщині – Володимира Коваля, чия донька - Ольга Коваль офіційно очолює Київський обласний осередок "Слуги народу". Саме Гудзенко привів Коваля до Київської облради у 2010 році по списках "Сильної України". Тому, не виключено, що Коваль не забуде свого давнього товариша, який зараз дуже хоче зберегти собі місце у парламенті…
Анатолій ТИХИЙ, для порталу "Моя Київщина"