“Депутатський контроль” розворушив “осине гніздо” корупціонерів
Міжфракційне депутатське об’єднання «Депутатський контроль» виявило факти зловживань та корупції на мільйони гривень.
9 грудня 2016 року МДО «Депутатський контроль» виповнилося два роки. За цей час об’єднання провело активну діяльність з протидії корупції в органах державної влади та місцевого самоврядування. За результатами діяльності було виявлено низку порушень прав та інтересів громадян України, суб’єктів господарювання у різних сферах.
Тільки за останній рік подано 431 депутатське звернення, виявлено фактів корупції та розтрати майна на 153,2 млн. грн.
Так, наприклад, в Депконтролі неодноразово заявляли про те, що в одеському порту «Южний» процвітають корупційні схеми та міжособистісні домовленості, внаслідок чого держбюджет втрачає мільйони гривень. Раніше за зверненням групи Кабмін доручив профільним міністерствам розібратися в ситуації, що виникла навколо портового оператора «ТІС». Перевірити ці факти «Депконтроль» закликав СБУ, Мінінфраструктури та інші органи.
Крім того, спеціалісти об’єднання стежать за прозорістю роботи комісії з питань вищого корпусу держслужби і зафіксували певні порушення у процедурі відбору чиновників. Також були суттєві зауваження про порушення закону Національним агентством України з питань державної служби під час проведення службових перевірок.
Раніше члени МДО закликали перевірити порушення у роботі та факти корупції в Одеській, Закарпатській митницях, «схеми» працівників ДФС у Львівській області під час ввезення в Україну автомобілів.
Також організацією були виявлені масштабні тендерні махінації в ПАТ «Укргазвидобування». Окрему увагу треба приділити спробам тіньової приватизації державного медичного об’єкту НДСЛ «Охматдит».
У грудні 2016 за сприяння членів «Депконтролю» припинився тиск та було закрите кримінальне провадження проти української мережі закладів швидкого харчування McFoxy, а у Херсоні після перевірки ДФС припинена незаконна діяльність двох АЗС. «Депутатський контроль» контролює та веде десятки інших справ за зверненнями громадян та компаній з усієї країни.
«Йде реальна боротьба з корупцією, як у державному, так і у приватному секторі. За весь час роботи вся команда Депконтролю зарекомендувала себе як чесний, активний та принциповий борець. Очевидно, своїми справами, ми зачепили не одну компанію і не одну людину, які почуваються винними», – вважає член «Депутатського контролю» Віталій Купрій, який сам неодноразово заявляв про масштабні розкрадання бюджетних коштів у Дніпропетровській області.
Список викритих корупційних справ можна продовжувати. У свою чергу, корупціонери теж не сидять, склавши руки. Розуміючи, що організація виведе їх «на чисту воду», вони намагаються всіляко її дискредитувати. Не дивно, що проти членів Депконтролю останнім часом посилився тиск – інформаційний та навіть фізичний.
Так, на початку грудня, після інформаційної атаки проти членів міжфракційного об’єднання, народних депутатів Максима Полякова, Віталія Купрія і Бориса Козира, у Києві спалили автомобіль Голови Секретаріату «Депутатського контролю» Вадима Руденка.
Останнім часом у ЗМІ розповсюдилася чергова порція наклепу проти об’єднання. Нещодавно кілька видань розповсюдили явно замовну статтю, у якій вказані брехливі факти проти Вадима Руденка, Максима Полякова та об’єднання в цілому. При цьому, автори «викривального» матеріалу навіть не намагалися взяти коментар та дізнатися позицію у самого Депконтролю. Усі розповсюджені заяви подаються з посиланнями на «джерела», повідомлення колег депутатів «не під диктофон», «в парламентських колах говорять».
«Тут необхідно готувати заяву до ГПУ про перешкоджання нашій діяльності. Керівництво секретаріату завжди працює за дуже простим принципом – є звернення до Депконтролю, значить треба швидко провести аналіз і підготувати пропозиції депутатам. Якщо є будь-які корупційні факти, ми заявляємо про це», – відмітив член «Депутатського контролю» Віктор Романюк, назвавши інформацію інтернет-видань наклепом.
Дуже шкода, що окремі ЗМІ та журналісти в Україні є іграшкою у руках політичних замовників. Така дезінформація та необ’єктивність підриває довіру до них як до «четвертої влади». «Депутатський контроль» звернувся до редакцій видань та чекає на спростування неправдивої інформації та надання позиції об’єднання.
«Те що проти нас замовляють матеріали та намагаються дискредитувати, означає лише, що ми на правильному шляху, і що нашу боротьбу потрібно продовжувати! Це все стимулює працювати ще більше у напрямку боротьби з корупцією», – повідомив Вадим Руденко.
«Для мене було дуже важливим 2 роки тому прийняти рішення повернутися до активного громадського життя. І я зробив це, оскільки вірю, що зміни можливі і вони починаються з себе! Я вийшов з бізнесу і заснував громадську організацію. У мене є кошти, невеличкі, але їх вистачає для того, щоб підтримувати її діяльність та годувати сім’ю. І я вдячний Богу за підтримку! Я знайшов однодумців, з якими разом ми намагаємося змінити систему з середини, а краще сказати – знизу. І перші результати є, а ще більші будуть зовсім незабаром!», – говорить ідейний лідер Депконтролю.
На думку народних депутатів, окрім інформаційної атаки, проти об’єднання можуть готувати інші провокації. Є підозри, що за офісом «Депконтролю» у Києві встановили стеження, можливо прослуховуються телефони, проти депутатів МДО чи членів Секретаріату можуть чинити провокації, наприклад, підкинути хабар або якось інакше спробувати дискредитувати членів об’єднання.
«Депутатський контроль» усвідомлює відповідальність та небезпеку, яку можуть спричинити наші викриття. Але у нас потужна команда, яка тільки розширюється. Депконтроль об’єднує сьогодні більше 30 депутатів з 5 фракцій. Нещодавно приєдналися ще двоє парламентарів. У депутатів спільні цілі – боротьба з корупцією, підтримка бізнесу, розвиток країни. Це те, що консолідує парламентарів навколо організації. І я дуже вдячний Вадиму Руденко за те що він робить, це треба продовжувати та посилювати», – вважає народний депутат Дмитро Лубінець.
«Наша діяльність не може подобатися усім і ми цього не чекаємо. Ми працюємо разом заради розвитку країни. Ми бачимо великі результати нашої дворічної роботи. Але це тільки початок! В Депконтроль входять політики, яким насамперед небайдуже, яким болісно за свою країну, які прагнуть змінити життя простих людей на краще!», – відзначила народний депутат, член «Депутатського контролю» Ірина Суслова.