16:46 / 09.12.2016 Общество

Марина Порошенко долучилася до уроку інформатики в рамках всесвітньо відомої освітньої акції «Година Коду»

9 грудня Дружина Президента України Марина Порошенко приєдналася до глобальної освітньої акції #ГодинаКоду (Hour of Сode), яка проходить в рамках світового тижня інформатики з 5 по 11 грудня. Пані Марина відвідала відкритий урок у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 41 ім. З. К. Слюсаренка та разом з учнями інклюзивного класу ознайомилася з основами програмування. Загалом ініціативу підтримали понад 40 тисяч школярів із тисячі українських шкіл, а також громадські організації, бібліотеки та освітні центри.

Україна вже втретє бере участь у всесвітньому освітньому проекті «Година Коду». Уроки кодування відбуваються за підтримки компанії «Майкрософт Україна» та міжнародного благодійного фонду BrainBasket з метою привчити дітей до комп'ютерних наук та показати, що кожен може навчитися програмувати.

Звертаючись до дітей, Марина Порошенко зауважила, що «знання сучасних технологій важливе не лише для їх розвитку, а й для розвитку всієї України, адже ІТ-індустрія є надзвичайно важливою частиною нашого життя. Якщо ви готові наполегливо працювати і вчитися – ви зможете творити майбутнє».

Керівник освітніх програм Майкрософт Україна пан Роман Рудюк наголосив, що вміння кодувати недаремно називають «писемністю ХХІ століття» та вже ставлять в один рівень із базовими навичками людини: «Ці знання розвивають аналітичне здібності, адаптивне мислення, новаторський підхід, креативність та лідерство – саме ті ключові компетенції, які стануть актуальними вже завтра».

У цілому проект залучив 300 мільйонів учнів зі 180 країн світу. Ініціативу також підтримали світові лідери та знаменитості, зокрема, Барак Обама, Марк Цукерберг, Біл Гейтс, Ештон Кутчер, Шакіра, у тому числі й українські зірки – Сергій Притула, Олег Скрипка, Олександр Педан та інші.

Усі організатори «Години Коду», які проводять уроки для учнів, беруть участь у конкурсі «Година Коду» та мають шанси отримати подарунки. Переможці будуть оголошені 16 грудня у спільноті «Партнерство у навчанні» у мережі Facebook.

Також пані Марина відвідала заняття з розвитку зв'язного мовлення та поспілкувалася з учнями та вчителем-дефектологом.