Рівні можливості для всіх верств населення, інклюзивна освіта, доля дітей, які постраждали від військового конфлікту - теми офіційних зустрічей Дружини Президента у Королівстві Норвегія
У рамках офіційного візиту Глави держави у Королівство Норвегія Дружина Президента України пані Марина Порошенко ознайомилася з досвідом країни у сфері інклюзивної освіти та провела зустріч з керівництвом громадської організації "Врятуймо дітей", діяльність якої спрямована на допомогу дітям, які постраждали під час військових конфліктів. Також разом із Президентом України пані Порошенко взяла участь в аудієнції у Короля Норвегії Гаральда V та Королеви Норвегії Соні Харальдсен, повідомляє сайт Президента України.
Під час візиту до початкової школи "Нордвет" пані Порошенко ознайомилася з досвідом роботи закладу з дітьми, які мають особливі освітні потреби. Окрім звичайних та інклюзивних класів, у школі діють 4 спеціалізовані групи (27 учнів) для учнів із загальними труднощами в навчанні, різними рівнями аутизму та порушеннями слуху. Навчання у школі зосереджено на інтеграції, створенні відповідного навчального середовища та розвитку мовленнєвих навичок. Із метою успішного розвитку дітей також ведеться співпраця з місцевим дитячим садком у напрямку продовження відповідних програм навчання для забезпечення їх послідовності та безперервності.
На думку Марини Порошенко, саме навчання дитини з особливостями розвитку в загальноосвітній школі є визначальним етапом її соціалізації, оскільки "тут формується світогляд, ціннісні орієнтири та закріплюється модель взаємовідносин з іншими людьми. Інклюзивна освіта з самого дитинства привчає всіх дітей шанувати людську гідність, бути відповідальними та уважними до потреб оточуючих".
На зустрічі з керівництвом та співробітниками норвезького відділення неурядової організації "Врятуймо дітей" пані Марина подякувала за роботу, яку організація здійснює на Сході України, щоб допомогти українським дітям отримати психологічну допомогу та освіту. У ході розмови сторони обмінялися своїм баченням щодо створення безпечного та толерантного середовища для дітей, які постраждали від військових дій та дітей з інвалідністю, а також обговорили можливі шляхи співпраці у цих напрямках.