Громадськість рекомендує на посаду голови фіскальної служби Юлію Дроговоз
На виконання доручення Прем’єр-міністра України у Мінфіні розпочато відкриту публічну конкурсну процедуру щодо відбору кандидата на посаду голови Державної фіскальної служби.
Громадська організація «Всеукраїнська Координаційна Рада Майдану», представники якої входять до складу громадської ради при ДФС, черговий раз звернулися до уряду з відкритим листом. У своєму зверненні до Міністра фінансів Наталії Яресько вони рекомендували голову комісії УСПП та заступника голови громадської ради при ДФС Юлію Дроговоз на посаду голови фіскальної служби. Окрім того, в листі запропоновано розглянути кандидатури на замів голови фіскальної служби – Віктора Косарчука, директора інформаційно-комунікаційного департаменту ДФС та Михайла Гагаркіна, в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області.
Нагадаємо, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України у Мінфіні розпочато відкриту публічну конкурсну процедуру щодо відбору кандидата на посаду голови Державної фіскальної служби. Розгляд кандидатур відбудеться 6 квітня спеціально створеною Радою з відбору кандидатури на посаду голови ДФС. Вимоги до потенційних кандидатів для участі у публічному конкурсі розміщені на сайті Міністерства фінансів.
Члени громадської ради при ДФС вже висловлювали невдоволення декларованими поняттями «відкритості» та «прозорості», адже попри звернення до Прем’єр-міністра, жодного з них не було включено в комісію з розслідування фактів зловживань у Державній фіскальній службі. Одному з видань, голова комісії УСПП Юлія Дроговоз зауважила, що бажання громадської ради долучитися до роботи комісії просто проігнорували.
«Нам відповіли, що такої можливості немає, хоча вона була», - сказала заступник голови громадської ради при ДФС Юлія Дроговоз.
Тобто, абсолютно природнім залишається почуття недовіри бізнесу до майбутніх призначень у фіскальній службі. Останні події в країні засвідчують, що позиція ні суспільства, ні бізнесу нікому не цікава. Таку думку підтверджує і більшість експертів, що підприємці просто-напросто не вірять у відвертість подібних конкурсів на державні посади.
Головне в тому, чи матимуть можливість нові кадри реалізувати справжні реформи, на які очікує бізнес. Якщо виконувати замовлення згори, то навіщо тоді подібні конкурси. Є побоювання, що нічого не зміниться.
«Сьогодні є багато речей, які потрібно втілювати, є ті, що докорінно потрібно ламати та змінювати. Систему потрібно змінювати знизу, реформи мають початися з регіонів. Що стосується податкової, це, перш за все, ліквідація проміжних управлінських ланок, створення територіальних податкових округів. Відокремлення від силового блоку, тобто фіскальна служба має, врешті-решт, стати сервісною та багато іншого. Ми побачили, що компроміс не спрацював, це говорить, що довіри з боку бізнесу немає. Потрібні справжні, «не кишенькові», топ-менеджери, нова політична сила в державі, щоб зрушити цей процес», - вважає заступник голови ГО ВКРМ Анатолій Мотчаний.
ГО «Всеукраїнська Координаційна Рада Майдану» об’єднує більше 200 організацій по всій країні.