Українська редакція "Радіо Свобода" наразі капітулювала перед Трампом

Українська редакція «Радіо Свобода» заявила, що через фінансові виклики скорочує мовлення та відправляє в простій частину співробітників.
Про це йдеться на сайті служби.
Зокрема, 11 квітня в етер вийшов останній випуск програми «Свобода.Ранок», яка два роки транслювалася на YouTube-каналі «Радіо Свобода» та на телеканалі «Еспресо».
Крім того, із 14 квітня редакція відправляє у простій працівників у Києві та Львові.
Як зазначила директорка редакції Мар’яна Драч, це вимушений крок, поки «Радіо Свобода» відстоює в американських судах право отримати фінансування від Конгресу США.
На початку квітня у частково оплачувану відпустку пішла частина співробітників у Празі з різних мовних служб.
Напередодні, 10 квітня, на сайті мовника повідомили «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» подало оновлений екстрений запит до Окружного суду США у Вашингтоні, округ Колумбія, з проханням зобов’язати Агентство США з глобальних медіа (USAGM) виплатити кошти, виділені Конгресом за квітень.
Запит подали після того, як USAGM сповістило «Радіо Свобода» про намір накласти обмеження перед виплатою будь-якого фінансування. Зокрема, USAGM вимагає повний контроль над вибором ради директорів мовника, розповіли в «Радіо Свобода».
Крім того, у редакції повідомили, що USAGM дав 24 години для виконання бюрократичних вимог, «що є різким відхиленням від минулої практики».
14 березня президент США Дональд Трамп підписав указ щодо скорочення Агентства глобальних медіа США (USAGM), якому підпорядковуються такі медіа, як «Голос Америки», «Радіо Свобода», «Радіо Вільна Азія», «Радіо та телебачення Марті» та інші.
Створені ще за часів Холодної війни, ці медіа охоплюють авдиторію у приблизно 427 мільйонів людей і часто мовлять на авторитарні країни. Так, «Радіо та телебачення Марті», яке працює зі штату Флорида, веде мовлення на Кубу.
Раніше Сполучені Штати після шеститижневого перегляду скасували 83% програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Загалом це 5200 контрактів.
Підготувала: Ніна Петрович