21:14 / 24.01.2025 Общество

Рашисти готують масований обстріл української території

Проте поки що у них з цим виникають певні пробеми попри великі бажання.

"По-перше, в нас збільшилася кількість засобів ураження. У нас виросли, в незначній мірі, але все одно в нас знаходиться мінімально вісім Patriot в нашій системі протиповітряної оборони. Тобто деяку кількість об'єктів ми здатні захистити від усіх засобів ураження. Росіяни це розуміють, коли збивається, скажімо так, 90 відсотків балістики, а з крилатими ракетами інколи й більше, а якщо об'єкти захищені, то збивається до 100 відсотків ракет. Росіяни розуміють, що уразити, вивести з ладу об'єкти їм буде забагато коштувати", - сказав авіаційний експерт Валерій Романенко в ефірі Radio NV.

Перед повномасштабною війною вони розраховували, що максимально половина ракет буде збита. Але жодним чином окупанти не могли оцінити, що будуть збивати переважну більшість запущених ними ракет.

"Згадайте ураження теплової електростанції під Києвом ракетами Х-69, від яких ми не очікували, що вони можуть летіти на висоті майже 20 метрів. Друга атака цими ракетами вже не вдалася, а під час останньої атаки, коли вони були масово застосовані, всі чотири ракети цього типу були збиті. Аналогічно з новими типами ракет, які росіяни пробували запускати по Україні. Я кажу про модифікацію ракет Х-101 з системами постановки радіоперешкод і з підвищеним боєзапасом", - вказав Романенко.

Погодні умови теж впливають на обстріли. Найкращі російські ракети мають систему TERCOM і DSMAC, які повинні орієнтуватися по ландшафту, над яким вони пролітають.

Українські розробники РЕБ створили систему, яка здатна ставити ефективні перешкоди. Зараз росіяни перестали використовувати "Калібри", бо вони не мають систему орієнтації під собою. Ці ракети виявляються зараз неефективними, тому вони практично не використовуються.

"Оцей комплекс причин - збільшення ефективності протиповітряної оборони, максимальне застосування РЕБів, неочікувані високі втрати росіян - призводить до того, що вони зараз дуже очікують ідеальних умов для того, щоб завдати вирішального удару. А ідеальні умови для них - це низька температура, сильні морози, скажімо так, метеорологічні умови, які дозволять ефективно застосувати крилаті ракети. Поки в них з цим не складається", - пояснив експерт.

У Росії кожного року знижується випуск бойових літаків. 2023 року - на три одиниці, порівняно з 2022 роком. У 2024 році - на одну одиницю, порівняно з 2023 роком.

"Про що це говорить? Літак - це насамперед складні радіоелектронні компоненти. Схоже, що росіянам такі канали перекрили, і вони нездатні їх виробляти. А виробництво ракет - це такі самі високотехнологічні засоби, високотехнологічні системи озброєння, які потребують великої кількості радіоелектронних компонентів. І плюс до того, що я сказав, треба додати, що в них не росте виробництво ракет. А вони у 2022−2023 роках вистрілювали їх, попри недоторкані запаси", - підсумував Валерій Романенко.

Підготувала: Ніна Петрович