Київські волонтери за минулий рік допомогли десятку дитячих центрів
Дітям центру «Місто щасливих дітей» кияни-благодійники подарували все, що малеча попросила у святого Миколая
За минулий рік група з десяти киян-волонтерів за приватною ініціативою допомогла понад десяти дитячим будинкам, провівши десятки благодійних акцій на сотні тисяч гривень.
Про це розказав Олексій Шестопалов, один з учасників волонтерської команди.
За його словами, тільки під новорічні свята кияни відвідали декілька дитячих центрів, в яких виховуються діти позбавлені батьківської опіки.
«Ще чотири роки тому ми з друзями вирішили об’єднатись для допомоги дітям, що зростають без родинного середовища. Почали з дитячих будинків сімейного типу, на які у процесі реформування цієї системи почала орієнтуватись держава. Але повного переходу на новітні форми виховання дітей в Україні поки не відбулось. Тож ми допомагаємо дитячим будинкам Київщини незалежно від виду організації процесу. Наші зусилля об’єднали з благодійним фондом Ксенії Березної», – зазначив Олексій Шестопалов.
Фонд забезпечує комунікацію меценатів з дитячими центрами, які потребують допомоги. У свою чергу кияни також перераховують кошти на потреби фонду для його власних програм.
Київські меценати допомогли Святошинському дитячому будинку інтернату (Київ) технікою, продуктами харчування, побутовою хімією
За його словами, державного фінансування не вистачає для забезпечення всіх потреб дітей.
Ще у 2019 році представниця Уповноваженого з дотримання прав дитини в сім'ї заявляла, що фактичні витрати, наприклад, в інтернатних закладах не забезпечують потреби самих дітей. Основні витрати йдуть на заробітну плату працівників цих закладів та на комірне. На харчування, медичне обслуговування, одяг дитини залишається набагато менше коштів.
Звісно після вторгнення росії в Україну ситуація погіршилась. Дефіцит бюджетних коштів зріс, а кількість дітей, які з різних причин ростуть без батьків, збільшилась.
Як зазначають волонтери, за приблизними підрахунками, одна дитина отримує 6-10 тис грн. на місяць. Це покриває лише частину потреб. Тому команда меценатів періодично під запити дітей закуповує самі різні речі. Крім матеріальної допомоги, задача показати дітям, що вони потрібні суспільству. Тут важливі особисті контакти під час вручення подарунків. Це все ж певна подія в житті підростаючого покоління. До них приїхали, цікавляться їх життям.
Перед новорічними святами волонтери привітали дівчат Дарницького дитячого будинку-інтернату
Меценати закупали для дітвори меблі (дивани, шафи, ліжка), техніку (холодильники, пральні машини, ноутбуки, мобільні телефони, тощо), постільні речі, різноманітну одежу, засоби гігієни, канцелярські товари, продукти харчування, тощо. Сума одного збору на допомогу складає десятки тисяч гривень.
За інформацією благодійників, вони опікувались дитячими будинками сімейного типу родини Федоряк (м. Узин), родини Міщенко (с. Горохуватка, Кагарлицький р-н), родини Соломаха (Бориспіль), родини Раранчук (с. Фастівець, Фастівський р-н), Святошинським дитячим будинком інтернатом (Київ), тощо. Після атаки росіян по «Охматдит» волонтери закупили та передали лікарні воду, постільні речі.
Раніше повідомлялось, що напередодні новорічних свят дана група киян відвідала з подарунками дітей Дарницького дитячого будинку-інтернату, столичного центру «Місто щасливих дітей», Санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів №21 (Пуща-Водиця), Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 (Київ).
На рахунку волонтерів також допомога біженцям з окупованих ворогом територій (підтримували різними речами людей з «Містечка Хансена» та модульного містечка у Бучі). Меценати закуповували корм та ліки притулку для тварин благодійного фонду Happy paw (с. Затишне, Бориспільський р-н). Крім того, допомагали Київському пансіонату ветеранів праці.