За ініціативи влади в 2025 році в українських школах з’явиться новий обов’язковий предмет
З початком нового навчального року в українських школах з’явиться новий обов’язковий предмет – курс “Підприємництво і фінансова грамотність”. Його вивчатимуть учні 8–9 класів, а підготовка до впровадження цієї дисципліни вже триває, так навчання для перших 96 викладачів вже завершено.
Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
Курс спрямований на формування у школярів базових фінансових навичок, які допоможуть їм орієнтуватися у сучасному фінансовому середовищі та ухвалювати обґрунтовані рішення.
Програма курсу розроблена у двох частинах:
- Для учнів 8 класу: навчальний матеріал охоплює 17 годин і складається з двох розділів:
- Формування фінансової культури
- Основи фінансової грамотності людини
- Для учнів 9 класу: програма розрахована на 35 годин і охоплює шість розділів:
- Гроші та їхнє призначення
- Банківські та небанківські фінансові установи
- Базові фінансові послуги
- Захист прав споживачів фінансових послуг
- Основи підприємництва
- Практичний кейс “Шкільне підприємництво – від ідеї до реалізації”
Курс супроводжуватиметься підручниками, робочими зошитами, посібниками для вчителів, а також електронними матеріалами та презентаціями.
У поточному навчальному році відбувається тестове впровадження курсу в кількох школах. Це дозволяє перевірити ефективність розроблених навчально-методичних матеріалів та врахувати відгуки педагогів і учнів.
Проєкт курсу стартував у 2021 році, коли Міністерство освіти і науки затвердило модельну навчальну програму. Над розробкою працювали 16 науковців та вчителів із п’яти регіонів України, об’єднаних спільною ініціативою “Для освітян – від освітян”.
Новий предмет покликаний не лише дати школярам важливі фінансові знання, а й сприяти вихованню покоління, здатного ефективно планувати свої ресурси та реалізовувати підприємницькі ідеї.
Підготувала: Ніна Петрович