У ПЦУ прокоментували "святих бізнесменів" на стінах храму
Фото: misto.media
Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій Рудюк написав на своїй сторінці у соцмережі про зображення політиків у луцькому храмі.
"Що ж до реакції з собором у Луцьку, і теперішнім його розписом, то допущено ряд помилок. Я нікого не берусь судити і критикувати - ні тих, хто спонукав до таких зображень, хто був автором задуму, ні тих, хто там зображений. Порушення сакрального стінописного канону полягає в тому, що зображення цих людей занесене вгору, де має бути намальована Небесна Церква з їх небожителями, тобто святими та ангельським світом. Я не можу собі уявити, щоб людина, парафіянин собору, піднявши догори свій погляд, взорувала там сучасного луцького бізнесмена, а не мученицький, або ж ангельський чин", – написав священнослужитель.
Віг вважає, що меценатам в соборі можна було знайти інше місце, наприклад там де продаються свічки, або ж поряд із зображенням Страшного Суду.
"Або ж взагалі розмістити якось у каноні розпису західної стіни! Це було б правильно! Але це не порада, а радше роздуми над здійнятою резонансною атакою про сучасний стінопис памʼятки сакральної архітектури у Луцьку", – додав Димитрій Рудюк.
Він додав, що порівнювати сучасних бізнесменів меценатів із княжим чином давньої України, які здебільшого були зображуванні на стінах після того, як відійшли у засвіти, і після того як левову частку свого майна заповіли, наприклад лаврі, є недоречним.
"Історія церковного малярства знає зображення на стінах храмів їх патронів та меценатів. Наприклад в Успенському соборі Києво-Печерської лаври на стіні у лівій частині було зображено князів ктиторів Острозьких та Сангушків. Відтак вони мають своє сакральне місце у цьому стінописі. До певної міри для них відведено цей мирянський свіцький куточок. Є такі самі ктиторські зображення і у Михайлівському Золотоверхому соборі (бічний Варваринський вівтар). Під Покровом Божої Матері на західній стіні зображені гетьмани-ктитори та ін. сановиті люди", – написав він.
Як повідомляв раніше Багнет, у Свято-Троїцькому катедральному соборі ПЦУ в Луцьку, де тривають реставраційні роботи, на стіні зобразили портрети волинських бізнесменів.
Підготувала: Ніна Петрович