Ковальська вимагає 100 тисяч грн від активіста за пости про знесення будівлі 19 століття
8 серпня пройшло підготовче засідання суду щодо позову компанії "Ковальська нерухомість" проти активіста Дмитра Перова через його заяви про незаконне знесення історичної будівлі у Києві.
8 серпня пройшло підготовче засідання суду щодо позову компанії "Ковальська нерухомість" проти активіста Дмитра Перова. Компанія звинувачує Перова в наклепі та вимагає захисту своєї честі, гідності та ділової репутації через його заяви про незаконне знесення історичної будівлі на вулиці Жилянській, 47, у Києві. "Ковальська нерухомість" наполягає на спростуванні інформації та вимагає компенсацію у розмірі 100 тисяч гривень.
Дмитро Перов стверджує, що компанія незаконно знищила історичну пам’ятку, в той час, як забудовник вважає ці твердження наклепом. За його словами, справа є показовою для демонстрації сили компанії перед громадянським суспільством. Перов зазначив, що такі справи зазвичай тривають дуже довго, що виснажує активістів як фінансово, так і морально. Він зазначив, що йому доводиться шукати адвоката, щоб довести, що це була історична пам’ятка, і ще платити за юридичні послуги. Це, на його думку, є навмисним витягуванням ресурсів, аби у активістів було менше можливостей боротися проти незаконної забудови.
Компанія стверджує, що мала всі необхідні документи для знесення будівлі та будівництва бізнес-парку, де планує звести 22-поверховий офісний центр. Перов же наполягає, що будівля була включена до Переліку цінної історичної забудови, що потребує додаткового захисту.
Дмитро каже, що судитись та затягувати такі справи для забудовників — звичайна практика.
"Ковальська нерухомість" подала позов ще в 2023 році, однак у квітні 2024 року відкликала його. Захисники Перова вважають, що це було зроблено з метою зміни судді. Вони вважають це процесуальним трюком, оскільки перший суддя не був схильний засуджувати активіста. Після повторної подачі позову забудовник не долучив документів про сплату судового збору, що також затримало початок справи.
Ця справа є однією з багатьох, що підкреслюють конфлікт між забудовниками та громадськими активістами в Києві, де питання збереження історичної спадщини стоїть особливо гостро.