З 17 липня у чоловіків 18-60 років на кордоні перевірятимуть військовий квиток, – ДПСУ
Ілюстративне фото з відкритих джерел
З 17 липня наявність військово-облікового документу при перетині кордону стосуватиметься всіх чоловіків у віці від 18 до 60. Це може бути як паперовий, так і електронний документ.
Про це заявив речник Державної прикордонної служби полковник Андрій Демченко в коментарі "Українській правді".
"16 липня спливає встановлений законом України № 3633-IX двомісячний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані.
З цим пов’язана і реалізація Державною прикордонною службою України в повному обсязі вимог пункту 17 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету міністрів № 560 від 16 травня 2024 року.
Враховуючи це, починаючи з 00.00 17 липня прикордонники при перетинанні державного кордону України на виїзд перевірятимуть в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікові документи.
У разі відсутності військово-облікового документа прикордонники відмовлятимуть у перетині державного кордону на виїзд з України", - повідомив речник Держприкордонслужби.
Також підставою відмови у виїзді з України буде наявність у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію. У таких випадках на місце викликатимуть співробітників поліції.
Водночас категорії осіб, яким згідно з Правилами перетину кордону громадянами України дозволено виїзд з України, на даний час не змінилися.
Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які мають відстрочку від призову чи виключені з військового обліку за станом здоров’я, мають право на перетин кордону за наявності інформації у військово-облікових документах про отримання такої відстрочки (виключення з військового обліку) або довідки за формою, визначеною у додатку 6 до вищезазначеного Порядку.
Нагадаємо, що громадяни України, які мають паспорт іншої країни, розглядаються прикордонниками у першу чергу саме як громадяни України, а не іноземці. Тому на них поширюються всі права та обов’язки, у тому числі про військову службу.
З 1 червня такі ж правила і застосовуються і до громадян України, у кого були відмітки про те, що вони виїжджають закордон на постійне місце проживання, і у кого були відмітки дипломатичних установ про взяття на постійний консульський облік.
Підготував: Сергій Дага