У Харкові цивільні інструктори навчають військової аеророзвідки
Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків, грудень 2023 року, Харківська область
У жовтні 2023 року в місті відкрили філіал київської школи Global Drone Academy.
Для військових навчальний курс безплатний, він складається з двох лекційних і трьох практичних занять. Про це «Суспільне Харків» розповів лектор школи Сергій Гульчук, повідомляє Lenta.ua.
Під час навчання військовослужбовці спецпідрозділу Нацгвардії разом з інструкторами тренувалися встановлювати виносну антену дальнього зв'язку на одному з полігонів Харківщини, а також проводити розвідку цивільними дронами.
Учасники курсу працюють із застосунком для аеророзвідки
Боєць із позивним Хмурий з таким дроном працює понад рік.
«Цей "бойовий товариш", вже "побратим" пройшов дуже багато гарячих точок на війні. Навчальний курс верифікований державною програмою "Армія дронів". Коли людина цивільна, то їй простіше обирати свій шлях навчання, не треба погоджувати з вищим командуванням. Мені сподобалося на цьому курсі, що все було послідовно викладено, вся інформація систематизована, тобто не було перескакування з однієї теми на іншу. Можеш занотувати і систематизувати знання. Так само я зможу передавати їх своїм побратимам», – каже військовий Хмурий.
Нацгвардієць з позивним Хмурий
Перший курс триває п'ять днів, два з яких присвячені теоретичним заняттям.
«Виконували планування розвідувальної місії. Це такий умовний екзамен, який фіналізує курс по аеророзвідці. Тобто, нам потрібно було в умовах поганої видимості висунутися на певну ділянку, провести аеророзвідку об'єкта і повернутися у зворотному напрямку», – пояснив боєць Хмурий.
Бійці проводять тренувальну розвідку
Бійці під час практичних зайнять підіймають дрон
Інструктори – самі випускники цієї школи. Лектор Сергій Гульчук розповів, що працюють із симуляторами, які копіюють технічні можливості дронів, а також вивчають інтерфейс спецзастосунку.
Військовий проводить тренувальну розвідку за допомогою виносної антени дальнього зв'язку
«Основне завдання курсу – це питання безпеки. Перше завдання аеророзвідника – вижити, друге – ефективно виконати місію, третє – зберегти техніку, щоб повторно виконати місію. Знаходимо теоретичну інформацію, робимо з неї вижимки, піддаємо їх сумнівам і вже готуємо якусь програму. До нас приходять патрульні, гвардійці, військові ЗСУ, тероборона — всі, хто виконує, або планує виконувати місії з аеророзвідки, – каже Сергій Гульчук. – Приходять навчатися навіть жінки у віці, кажуть: "Хочу піти, не беруть. Треба бути корисною, ось вирішила навчитися аеророзвідці. Може тоді хоч візьмуть до ЗСУ"».
Бійці під час аеророзвідки
«У військових немає багато часу виїжджати в місто. Тому ми навіть їздимо до них на позиції, якщо є достатня кількість охочих пройти курс. Як цивільні, ми постійно розвиваємося, черпаємо нову інформацію, дані про російських військових. Наша програма підходить і для військових, і для цивільних. Це – база, з якої варто почати, якщо цивільний не мав досвіду», – каже головний інструктор навчального курсу Євген Охріменко.
Головний інструктор з аеророзвідки Євген Охріменко, Харківська область
Поки у Харкові військових безплатно навчають лише на базовому курсі. Надалі планують відкрити курс з керування FPV-дронами.
Олеся Цвірка