Постраждалі від війни українці повинні отримати компенсації на рівні тих, які отримують родичі жертв терактів й авіаційних катастроф
Перемога України – це вихід на межі 1991 року, демілітаризація Азовського та Чорного морів, гарантовані урядом росії репарації та виплати кожному, хто постраждав від війни, надійні міжнародні гарантії безпеки на майбутнє, повернення людей додому й відновлення всього, що було зруйновано та знищено.
Про це заявив в інтерв'ю підполковник ЗСУ, громадсько-політичний діяч і засновник громадської організації «Вільні та Вірні» Віталій Герсак.
На його думку, в питаннях фінансових компенсацій маємо вимагати для наших людей не менші суми, ніж ті, які отримують родичі жертв терактів та авіаційних катастроф. Наприклад, світова спільнота змусила свого часу режим Каддафі виплатити по 10 млн. дол. сім'ї кожного, хто постраждав від теракту над Локербі.
"Я вважаю, що родичам загиблих на війні, всім, хто був покалічений і поранений, дітям-сиротам війни, жертвам насильства російських військових – держава повинна всіма силами допомогти в отриманні максимальних фінансових виплат від росії, – заявив Віталій Герсак. – Сюди також слід додати всіх, хто втратив своє житло та майно. Якщо росія заплатить по мільйону доларів кожному – це буде справедливо і стане добрим уроком для порушників світового порядку в майбутньому. Давайте говорити відверто, країна, яка може спокійно витратити 115 млрд. дол. на рік на війну запросто подужає виплатити по 1 млн доларів фінансових компенсацій жертвам власної агресії. Якщо не одразу, так поступово".
Для довідки:
Герсак Віталій Анатолійович — правоохоронець, громадсько-політичний діяч, воїн-доброволець ЗСУ, засновник громадської організації «Вільні та Вірні».
Народився в місті Немирів Вінницької області в 1983 році.
Закінчив Немирівську ЗОШ №2.
Навчався у Прикарпатській Філії Національної академії внутрішніх справ України за спеціальністю «Правоохоронна діяльність».
Закінчив НАВСУ за фахом «Правознавство».
Навчався у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Аспірант Національного університету «Одеська юридична академія».
У правоохоронних органах починав працювати на посаді оперативного працівника карного розшуку міського відділку міліції у місті Вінниця.
2010 року був призначений старшим оперуповноваженим з особо важливих справ УБОЗ м. Києва.
2012 р. – начальник карного розшуку транспортної міліції міста Києва.
З 2012 по 2014 р.р. – старший оперуповноважений з особливо важливих справ Департаменту внутрішньої безпеки МВС України.
2014 р. обійняв посаду старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ ГУ «К» Служби безпеки України.
2015 р. — старший оперуповноважений з особливо важливих справ ДВБ СБУ.
2016 р. – заступник начальника відділу по боротьбі з корупцією ДВБ СБУ.
Під час служби в лавах СБУ відзначився участю у викритті хабарництва т. зв. «діамантових прокурорів», документуванні та затриманні хабарників в керівництві Державної служби експортного контролю; визволенням з іранського полону українського моряка Андрія Новічкова, затриманням при отриманні хабарів керівником Державної служби зайнятості Ярославом Кашубою, заступником начальника відділу оперативно-технічного управління НАБУ Олександром Самковим, заступником прокурора Подільського району м. Києва Дмитром Прокудіним та екс-прокурором Подіільського району Сергієм Нечипоренком та ін.
Професійні здобутки В. Герсака були відзначені керівництвом СБУ іменною нагородною зброєю та відомчими нагородами.
2018 року В.Герсак стає радником голови Служби зовнішньої розвідки України, а згодом обіймає посаду першого заступника начальника ДВБ СЗРУ. В системі СЗРУ працював, зокрема, над організацією і проведенням спільних спеціальних операцій разом із ГУР МО України в зоні проведення АТО та на території ОРДЛО. Був нагороджений іменною зброєю та отримав дострокові військові звання.
2019 року очолює УСБУ в Миколаївській обл. За час керівництва обласним управлінням спецслужби В. Герсак відзначився проведенням заходів щодо очищення служби від недоброчесних співробітників, викорінення хабарництва і здирництва, протидії нелегальному бізнесу, позбавлення організованої злочинності впливу на економіку і суспільно-політичне життя в регіоні. Зокрема, лідер місцевої організованої злочинності і неофіційний «господар регіону» на прізвисько «Мультик» вимушений був втекти з України, а т.зв. «смотрящій» за областю на прізвисько «Наум» отримав тюремний термін.
Через постійні непорозуміння та конфлікти із тодішнім керівництвом СБУ в особі І.Баканова та А.Наумова 2020 року В.Герсак подає рапорт про звільнення за власним бажанням на ім’я голови СБУ. Рапорт було підписано і 18 листопада 2020 р., того ж дня Президент України видав Указ про звільнення В.Герсака із займаної посади.
З перших днів російсько-української війни, разом із старшим сином, добровільно долучився до лав ЗСУ.
На початку війни був в.о. комбата одного з підрозділів ССО ВСУ.
У червні 2022 р. наказом Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного призначений командиром роти вогневої підтримки 182 батальйону 122 бригади ТРО (Білгород-Дністровський, Одеської обл.).
Брав участь у бойових діях в районі Кінбурнської Коси (Миколаївська обл.), Гуляй Поля (Запорізька обл.), а також у визволенні міста Херсон та Херсонської обл.
Одружений, виховує двох синів.
Дружина – Герсак Юлія – приватний підприємець.
Разом з однодумцями заснував ГО «Вільні та вірні», завданнями якого є підтримка ветеранів та військовослужбовців, допомога ЗСУ, патріотичне виховання молоді та сприяння якісним перетворенням в суспільстві і Державі.
З 11 років займається боксом, має звання «Майстер спорту України», захоплюється бойовими єдиноборствами, великим тенісом та футболом.
Після звільнення із правоохоронних органів успішно займається підприємницькою та благодійною діяльністю. Зокрема, надає підтримку дитячому та юнацькому спорту, виступає організатором та спонсором професійних спортивних змагань.
Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою.