19:34 / 07.11.2023 Общество

Комплекс Edem Resort, який займається реабілітацією військових заявив про тиск на бізнес та загрозу втрати робочих місць

Підприємство біля Львова опинилося на межі закриття: в Edem Resort заявили про тиск і корумповані суди.

Керівництво Edem Resortу вимушено готується призупинити діяльність – через суди. У березні 2023-го Господарський суд Києва задовольнив позов Львівської обласної прокуратури, яка вимагала визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки, на якій розташована споруда для занять водними видами спорту, повідомляє NTA.

Ділянку комплекс придбав у серпні 2019-го і сплатив за неї в десять разів більше за ринкову вартість.

Кажуть: ділянку вже намагались «націоналізувати» у 2021-му році, однак тоді суд не отримав підтвердження, що на території існує водойма, яка є на обліку у Державному водному кадастрі.

«На земельній ділянці загальною площею 15,1563 га розташований спортивний майданчик для занять різними видами спорту на відкритому повітрі, в тому числі споруда загальною площею в 9,2 га для занять водними видами спорту. Основне призначення спортивного майданчика: забезпечувати активний відпочинок відвідувачів ТОВ «Узлісся», – йдеться у заяві судових експертів на підставі даних геопорталу «Водні ресурси України».

“Безумовно – це тиск на бізнес, бо замість того, щоби працювати, приймати людей, створювати додаткові блага і платити податки, ми займаємося юридичними питаннями, судами, несемо витрати і перш за все – часу та грошей”, – каже директор Edem Resort Medical&SPA Олексій Волошин.

Отримавши висновки десятка нових експертиз, які підтверджують, що підприємство має рацію, і ті, які раніше були підставою для винесення рішення, тепер для Феміди ці аргументи чомусь не є переконливими, що дає право сумніватися у чесності такого суду.

“Це окрема експертна установа КНІСЕ. Встановлено чітко – проект землеустрою – все відповідно до Закону. Окремо була розроблена гідротехнічна експертиза, яка чітко встановлює, що споруда є штучною, що це штучний об’єкт, аж ніяк не природний. Так само це стверджується архівною документацією ще 85 року. Крім того, там ніколи не було водного об’єкту – ця ділянка призначена, що там були сіножаті колись”, – коментує юрист Віктор Бараняк.

“Якщо хтось думає з високопосадовців, що хочуть це знищити – то це є ганьба найбільша, яка може бути. Бо бізнес буде себе відстоювати, а ми, як громада, будемо його захищати. Бо якщо забрати все це – цей комплекс не буде мати такої вартості, і куди ті люди підуть? В основному більшість тут працюють жінки, в яких чоловіки хто на війні, хто де”, – обурений міський голова Бібрської ОТГ Роман Гринус.

“У мене зараз воює чоловік і син. У мене і чоловік працював тут, і син працював тут”, – додає покоївка в Edem Resort Medical&SPA Світлана Наугольник.

Світлана працює в Edemі 20 років. Здебільшого працівниці комплексу – мешканки Бібрської громади. Робота біля дому та умови праці – плюси робочого місця Edem Resort. Якщо ж Прокуратура, яка мала би діяти в інтересах громади, не звертає увагу на аргументи громади, то в чиїх інтересах працюють правоохоронці?

“На мою думку, не в інтересах громади, і не в інтересах бізнесу. У нас не є, як в попередні роки, коли ми боролися з Януковичем, що прийшли і забирали. Забрати – куди забрати і кому віддати, яким чином?! Хто за це все заплатить? Хто понесе збитки? Бізнес вклав сюди гроші. В мене відчуття, що повертається те, що було – замість того, що держава декларує, що мають бути чесні суди, чесні правоохоронні органи – ми маємо зовсім інше”, – каже міський голова Бібрської ОТГ Роман Гринус. 

Податки, які сплачує Edem, наповнюють державний і місцевий бюджети. Голова громади непокоїться: якщо комплекс зупинить роботу – це призведе до втрати коштів та щонайгірше – занепаду території. Бо хто має опікуватися землею під штучною спорудою – незрозуміло.

Упродовж війни в Україні Edem Resort забезпечив за свій рахунок реабілітацію сотням військових та цивільних людей, які постраждали внаслідок військової агресії. З перших днів повномасштабного вторгнення усі кошти з рахунків підприємства безповоротно перерахували на підтримку ЗСУ на офіційний рахунок Міноборони.

Вражені тим, що відбувається, та категоричні у своїх заявах військові, які проходять реабілітацію після поранень на фронті, тут.

“Суд, замість того, щоби допомагати людям, забирає, руйнує. Птрібно його реформувати, міняти суддів, бо такий суд нам точно не потрібен”, – впевнений військовослужбовець 80 ДШБ ЗСУ Роман Гема, який проходив реабілітацію в Edem Resort Medical&SPA.

34-річний Костянтин донедавна боронив українські позиції на Бахмутському напрямку. У лютому воїн отримав осколкове поранення ноги, відтак, нині герой на милицях. Вже місяць він на безкоштовній реабілітації.

“Є люди, які вклали в це душу, а хтось на готове прийде і забере це. Це просто неприпустимо. Ми не за то воювали, щоб вони приходили, відбирали це все”, – заявив військовий Костянтин Кашула, який зараз перебуває на реабілітації в Edem Resort Medical&SPA.

Наразі керівництво комплексу очікує на чергове засідання суду. Незалежно від рішення, кажуть, здаватися не планують, бо ж сьогодні вони, а завтра може бути будь-хто інший, тому боротимуться до кінця.

“Своїм прикладом покажемо, що ніхто не може залякати український бізнес і змусити наших працівників залишитися без роботи, та поїхати в інші країни”, – наголосив директор Edem Resort Medical&SPA  Олексій Волошин. 

Підприємство обіцяє, що вимагатиме від корупційних чиновників відшкодування за витрати, а суддів, які готові приймати незаконні рішення – разом з громадою та військовими викликатимуть на поліграф, аби дізнатися правду: хто їх змушував чинити несправедливо і скільки коштує совість Феміди.

Євген Медведєв