13:22 / 15.08.2023 Общество

Віськові зняли фільм про бучанську різанину "По той бік миру" (відео)

Фото: facebook.com/tro.media.news

Жоден військовий злочин, вчинений російськими нелюдами, не залишиться безкарним.

"По той бік миру" — документальний фільм, створений на основі зйомок, що велися на території Бучанського району Київської області з лютого 2022 року, від початку повномасштабного вторгнення, у місцях ведення бойових дій; фіксувались наслідки військових злочинів російської армії, карбуючи історію українського спротиву у виразних свідченнях місцевих мешканців населених пунктів, що пережили окупацію, проникливих сюжетах та обличчях героїв сучасної України. Про це повідомляється на сторінці "ТРО Media" у Facebook.

Основна мета фільму —  засвідчити всьому світові військові злочини, що відбувалися під час окупації на території Бучанського району Київської області, та показати наслідки, що приніс із собою "русскій мір" на українську землю. 

АВТОРИ ПРОЄКТУ 
Служба зв'язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони Збройних сил України при сприянні Державного підприємства "Кримський Дім". 

Документування подій та свідчень, про які йдеться у стрічці, та реалізацію основного задуму фільму було здійснено командою "ТРО Медіа", яку очолює полковник Олексій Дмитрашківський, начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони Збройних сил України. 

Матеріали, зібрані під час зйомок фільму, передані на опрацювання робочій групі щодо виконання норм міжнародного гуманітарного права та надання правових послуг Командування Сил територіальної оборони Збройних сил України. 

Жоден міжнародний злочин, скоєний на території України, не залишиться безкарним, а робочі матеріали фільму можуть бути долучені у доказову базу і направлені до Міжнародного військового трибуналу.

Якщо дії рф в Україні в період 2014-2022/2023 будуть визнані міжнародним правосуддям геноцидом за всіма статтями (а не за окремим пунктом, що стосується депортації дітей) — фізичне знищення українців дітородного віку в масштабах 100 і більше тисяч осіб без можливості відтворення в майбутньому — тоді українці стануть одним із перших народів, щодо якого за останні сто років двічі скоювався акт геноциду або злочин проти людяності.

BAGNET нагадує, понад 450 українців було закатовано та страчено у Бучі. Серед них 12 – це діти.

Підготував: Сергій Дага