Кримці готові відвойовувати Крим зі зброєю, - Джемілев
Підпільний кримськотатарський рух "Атеш" уже діє в тилу, і сотні чоловіків готові взяти до рук зброю для звільнення Криму від окупантів.
В інтервʼю The Guardian лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив, що "Атеш" – це глибоке підпілля і жодного члена цього руху, що зʼявився в вересні 2022, не заарештували.
"Серед членів Атеш не було жодного арешту, але вони працюють на території Криму, підриваючи цілі", – стверджує він.
Джемілев зазначив, що кримські татари найбільше страждають під час окупації. Вони становлять 13% населення Криму, і на них припадає 85% політичних арештів та незаконних обшуків.
Кримськотатарські активісти стають жертвами викрадень і зникнень. За словами Джемілева, 49 активістів вважаються зниклими безвісти, наразі знайшли тіла лише восьми. Політичних лідерів і десятки активістів ув'язнено.
Попри рівень контролю та переслідування, Джемілев сказав, що якщо кримські татари відчують, що визволення наближається, лави партизанів значно зростуть.
"Наразі близько 1000 молодих хлопців готові взяти до рук зброю, щойно прибуде українська армія, якщо вони зможуть отримати зброю", – сказав він.
Відомо, що ккримці або ще киримли - це інша назва кримських татар.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Трамп прокоментував скарги Путіна на обстріл його резиденції»
Мир «Німецькі політики закликали Мерца реалізувати свої наміри з часів опозиціонера»
Происшествия «Батькам варто підтримувати підлітків з вибором майбутньої професії, а не робити популярні помилки, - експертка»
Происшествия «Смертельное ДТП на Киевщине: пострадали 13 человек»
Происшествия «Сили оборони в Покровську проводять там підготовку до активних контрдій, – Півненко»
Происшествия «НАБУ викрило злочинну групу у Верховній Раді: депутатів підозрюють у продажі голосів»