Авторами чорного піару проти Сомхішвілі є колишні та нинішні чиновники КМДА, бажаючі уникнути відповідальності, – Форбс
Справжніми винуватцями чорного піару проти Сомхішвілі в Україні є колишні та нинішні чиновники міськадміністрації, які хочуть уникнути відповідальності. Про це заявив в інтерв'ю журналу Форбс Тамаз Сомхішвілі.
"Викликає сум той факт, що Харківська площа залишається незмінною протягом останніх 16 років. І є питання про місцезнаходження коштів, отриманих містом від інвестора, у сумі понад 14 мільйонів доларів, а також бюджетних коштів, виділених столиці на виконувати зобов'язання проекту" - зазначив Тамаз Сомхішвілі.
2007 року компанія Сомхішвілі "Київ-Термінал" перемогла у конкурсі на кращий інвестиційний проект з реконструкції Харківської площі у Києві. План реконструкції Харківської площі передбачав появу нової транспортної розв'язки, яка повністю вирішувала її пропускну спроможність. За її побудову відповідала міська влада, Київавтодор та Київський метрополітен, і інвестор сплатив місту 14 млн доларів для її фінансування. Інвестор планував побудувати офісно-готельний центр, торговельні приміщення, паркінг на 500 авто та автовокзал і був готовий залучити для цього 165 млн доларів. Але КМДА не виконала свої зобов’язання, скасувала реконструкцію Харківської площі та відмовилась від компенсації інвестору збитків.
У 2013 році міська влада припинила проект, визнала, що інвестор поніс витрати та збитки, та взяла на себе зобов’язання їх відшкодувати. Але згодом міська влада продовжувала порушувати свої зобов’язання і відмовилася відшкодовувати встановлені збитки.
Судова суперечка триває дотепер. У 2021 році судові слухання відвідував представник посольства Великобританії в Україні. КМДА відмовляється від мирової угоди з інвестором. 25 квітня 2023 року має відбутися судове засідання у цій справі.
Тамаз Сомхішвілі – громадянин Великобританії, засновник бізнес-групи "ТС Холдинг", яка об’єднує понад десяток грузинських компаній. Сомхішвілі отримав громадянство Великобританії у 2007-му році, у зв’язку з чим з 2008 р. він призупинив, а з 2009 р. повністю припинив бізнес у Росії, де був співзасновником кількох компаній.
Минулого тижня стало відомо про висновок Центру контент-аналізу щодо звинувачень, які лунали на адресу Сомхішвілі від кількох українських блогерів. На думку експертів Центру, кампанія проти Сомхішвілі мала ознаки умисно дискредитації.