Колишній «регіонал» Сапожко намагаючись захопити контроль над владою Броварів активно використовує поліцію
У місті Бровари, що під Києвом, зараз відбуваються дуже активні політичні події – мер міста Ігор Сапожко намагається замкнути на собі всю владу у місті та околицях. При чому робить це за допомогою силовиків. Безпосередню участь у розбірках бере поліція, яку очолює такий собі Кирило Самойленко. Про його успіхи та «подвиги» читайте в матеріалі Lenta.UA.
Колишній «регіонал» Ігор Сапожко, який уже півтора десятки років керує містом-супутником Києва Броварами, останнім часом помітно активізувався, намагаючись захопити контроль над міськрадою та районною адміністрацією. Показово, що з цією метою він активно використовує поліцію, яка просто ігнорує свавілля, влаштоване у місті.
І тут варто перейти до персоналії голови поліції Броварів Кирилу Самойленку, який опинився у цьому кріслі у грудні минулого року. Варто зазначити, що до цього Самойленко був керівником фінансового Управління боротьби з наркотиками Головного управління національної поліції Київщини.
Загалом тема наркотиків дуже близька Кирилу Самойленку. Буквально на старті кар'єри він отримав посаду оперативного уповноваженого відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Солом'янського РУ ГУ МВС України у місті Києві. З 2007 до 2010 року Самойленко був начальником відділу БНОН Деснянського РУ ГУ МВС країни.
За Януковича Самойленко дуже помітно піднявся. З 2010 року він очолював управління боротьби з незаконним обігом наркотиків ГУ МВС у Львівській області. За цим місцем його багато хто запам'ятав. І стежили за ним надалі. Але після втечі Януковича Самойленка ніхто не зачепив. Більше того, він опинився на Київщині.
Голова Нацполіції Андрій Небутов (по центру) та Кирило Самойленко (крайній ліворуч у другому ряду)
«Як виявляється, область стала притулком люстрованих і тих, що не пройшли початкову атестацію (але в подальшому дивним чином «порішали»). Наприклад, такий персонаж як САМОЙЛЕНКО Кирило Валерійович, який колись працював і очолював Львівський БНОН, де нормально «заробив» грошенят крім Львівської двійки «чесно заробленої», прикупив квартирку в Києві №36 по вул.Ушинського14, скромний авто із сімейства «Роверів» скромним номером АА43000А. І став обіймати посади начальників БНОН у різних районах Києва», - писали у 2016 році люди, знайомі із Самойленком.
Утім, крім квартир є у глави поліції Броварів та заміський будинок. З 09.10.2019 року у безоплатному користуванні його сім'ї (його, дружини та дочки) знаходиться приватний будинок загальною площею 338,7 кв.м. у пристоличному селищі Віта-Поштова. Формально власником будинку та земельної ділянки під ним є його теща – Зусько Віра Дмитрівна. На ній крім цього будинку записані й інші об'єкти нерухомості, які зять-поліцейський, схоже, не може довести.
Через два дні, 11 жовтня 2019 року, у родини Самойленків з'явилася квартира загальною площею 51,50 кв. м. у Києві. Співвласниками в рівних частках є його мати та батько. Батьки Самойленка, до речі, відомі тим, що мали стосунок до різних будівельних справ. А батько, Валерій Васильович, за радянських часів навіть потрапив на крадіжку будівельних матеріалів. Втім тоді обійшлося без посадки.
Цікаво, що сестра головного поліцейського Броварів – Ірина Самойленко – вже давно мешкає у Парижі, і фактично перебуває на утриманні свого брата.
Сестра глави поліції Броварів Ірина Самойленко давно мешкає у Франції
Є у Самойленка і молодший брат Валентин, який також працює у силових органах. Щоправда, не в поліції, а в НАБУ, де отримав посаду старшого детектива відділу інформаційної безпеки Управління внутрішнього контролю.
Також варто відзначити заступника Самойленка – Семикопа Сергія, який сумно відомий співпрацею з титушками під час Революції Гідності. Його сім'я, схоже, також живе не на одну зарплату поліцейського. Так, на його дружину зареєстровані дві іномарки Lexus RX 400 і Porshe Cayenne, а також Волга (ГАЗ 24). Погодьтеся, такі авто далеко не по кишені для простого українця.
Окремо варто відзначити родича Сергія Семикопа, Михайла Семикопа, який знаходиться у базі Миротворець за “Свідоме порушення Державного кордону України з метою проникнення на окуповану російсько-терористичними бандформуваннями територію України на Донбасі. Можливо помічник терористів та/або бойовик НВФ».
Що ж до самого Самойленка, то його поява в Броварах спочатку була сприйнята позитивно. Справа в тому, що його перехід з обласного главку відбувався на тлі скандального звільнення попередника «головного з питань наркотиків» Самойленка Броварами – Андрія Астаф'єва. Однак, як розповідають місцеві очевидці, під час нападу росіян Самойленко раптом… зник. Виявилося, що він разом зі своїм заступником Сергієм Семикопом (дуже одіозний персонаж, відомий тим, що за часів Януковича очолював поліцію Броварів) забарикадувався у себе у відділенні. Більше того, як стало відомо пізніше, Самойленко наказав, щоб поліція не виходила на патрулювання. Фактично це стало приводом для того, щоб посилити позиції у місті Сапожка: замість поліцейських на вулиці вийшли представники приватної охоронної фірми «Комкон-груп». Незабаром виявилося, що саме ця фірма виконує всі завдання Сапожка, в тому числі політичного характеру.
Охоронці із приватної компанії, наприклад, заблокували міськраду для «неугодних» пану Сапожку депутатів. Водночас, Самойленко самоусунувся, фактично не займаючись виконанням своїх безпосередніх обов'язків. До чого це може спричинити? До бардаку та збільшення злочинності.
Тут слід зазначити, що ще до вторгнення Росії на територію України Сапожко для зміцнення дружби з поліцією додатково надав на відомство Самойленка 3,2 млн грн з міського бюджету. Гроші пішли на три автомобілі Renault Duster, різну техніку, яка й так закуповувалася коштом міністерства. Дійшло до того, що на канцелярію та меблі поліцейським броварчани витратили 140 тисяч гривень. Такі дії Сапожка деякі депутати міськради розцінили як так званий «легальний хабар».
І це при тому, що із значних показників по роботі у поліції за майже річну каденцію Самойленка – мізер: затримання парочки бариг (не виключено, що йдеться про конкурентів) у Броварах та районі з кількома грамами заборонених речовин. Також після нещодавньої появи публікацій у ЗМІ щодо ситуації у Броварах місцева поліція «раптом» знайшла реалізаторів контрафактних цигарок. Виглядає як чиста показуха. До того ж постає закономірне питання: а як же економічні порушення, а де боротьба з корупцією? Тим більше, що з мером Сапожком з його схемами щодо земельного дерибану робота в цьому напрямку поліція має бути значно більшою. Але «рука руку миє»...
При цьому абсолютно не схоже, щоб Сапожка та Самойленка бентежила війна, відключення світла, хаос на дорогах (у Броварах регулювальників на перехрестях удень із вогнем не зустрінеш) та інші серйозні проблеми. Завдання перед ними явно стоять зовсім інші. І вони реалізуються, схоже, виключно за рахунок інтересів міста.
Павло Іванович