Перемо дитячий одяг правильно
Імунна система маленьких дітей активно розвивається, і є більш вразливою до зовнішніх факторів. Саме тому, правила догляду за одягом для малюків відрізняються від особливостей догляду за гардеробом дорослих. Найважливіші етапи тут — ретельне очищення та дезінфекція. Тож сьогодні ми поділимося з вами секретами, які допоможуть провести ці етапи без помилок.
5 “ні” під час прання одягу для малюка
Головне правило — “не нашкодь”. Тож перучи дитячий одяг, варто:
- Уникати агресивних засобів для прання. Під агресивними засобами розуміємо ті, які містять велику кількість ПАВ, фосфатів. Ці речовини можуть зашкодити шкірі малюка, спровокувати подразнення та алергію.
- Не періть білизну та одяг разом.
- За можливістю, уникайте сушіння одягу в приміщенні, на батареї. Сушіть речі дитини на прямому сонячному світлі та відкритому повітрі, якщо така можливість є.
- Забудьте про ароматизатори. Вони у пральних засобах для найменших мають бути відсутніми.
- Не періть дитячий та дорослий одяг разом.
Якщо ваша дитина має алергію, захворювання шкіри, то обов'язково проконсультуйтеся щодо догляду за дитячим одягом з педіатром.
Які засоби підходять для прання дитячого одягу?
Зайшовши у будь-який супермаркет, ви побачите безліч порошків, гелів та кондиціонерів з поміткою “для дітей”. Та чи всі вони дійсно підходять для прання дитячого одягу? Спробуймо розібратися.
Оцінювати потрібно склад прального засобу. У ньому не має бути фосфатів, відбілювачі, хлору, ароматизаторів. Ці невинні, на перший погляд, компоненти, можуть подразнювати шкіру малюка, викликати алергії, а в гірших випадках — навіть провокувати захворювання шкіри.
Деякі батьки вважають, що хороша альтернатива пральним порошкам та гелям — господарче мило. Та насправді, це — лише міф. 20-30 років тому такий засіб дійсно використовували дуже активно, але це не означає, що він хороший. Господарське мило важко вимивається з тканин і може лишатися на них. А потім — контактувати зі шкірою дитини та викликати подразнення.
Тож найкраще обирати спеціалізовані засоби (бажано з міжнародною сертифікацією безпеки), які не містять ароматизаторів, фосфатів та компонентів, які можуть потенційно подразнювати шкіру. А також порошки та гелі з поміткою “гіпоалергенно”.
Й ще одна порада, яка допоможе уникнути шкідливого впливу пральних засобів на шкіру дитини — це ретельне полоскання. Обирайте опцію “Полоскання +” в пральних машинах, або полощіть речі двічі, якщо перете їх вручну.