Василь Рубан - письменник, борець з совєцьким режимом, жертва каральної психіатрії
18 лютого в приміщенні Національної бібліотеки України імени Ярослава Мудрого відбудеться круглий стіл «Українського клубу», присвячений постаті визначного письменника й дисидента Василя Рубана.
Веде письменник Костянтин Коверзнєв.
Під час круглого столу буде розгорнуто виставку видань, які буде передано до фондів бібліотеки, повідомляє онлайн-газета "ПолітАрена".
Часовий формат: 14.00—17.00.
Організатори: Національна бібліотека імени Ярослава Мудрого, «Український клуб», Літфорум, Український парламентський клуб НАЦІЯ, Братство ГУЛАКА.
Офіційна адреса бібліотеки: вул. Набережно-Хрещатицька, 1, м. Київ, 01001. Тел./факс: (044) 278-8512. Ел. пошта: office@nplu.org.
Василь Рубан (1942—2017) — один з найяскравіших поетів Київської школи. Восени 1972-го року був заарештований. Під час слідства жодних свідчень по справі та про своїх знайомих не давав. На відміну від инших заарештованих, яких судили за «антирадянську аґітацію і пропаґанду», йому інкримінували статтю «зрада Батьківщини» — за організаційну діяльність з метою повалення наявного ладу.
Суд присудив «примусове лікування». У вересні 1972-го був запроторений до Дніпропетровської спецпсихлікарні. Провів шість рокiв і два місяці в тюрмах i спецпсихотюрмах, де в різний час зустрічався з Леонідом Плющем, Анатолієм Лупиносом, Миколою Плахотнюком та иншими дисидентами.
Автор книжки поезії «Химера», романів «Помирав уражений проліском сніг», «На протилежному боці від добра», «Любиш — не любиш». Написав книгу «Бережа», в якій розробляв релігійне вчення, що слугувало б засобом утвердження україноцентричного погляду на світ і допомагало б онтологічному самовизначенню українця. Свою релігійну течію назвав барбаризмом.
На фото: Василь Рубан і Костянтин Коверзнєв під час Мовного майдану в липні 2012 року.